Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Belsővérzésnek mik a jelei?

Lopokus kérdése:

Belsővérzésnek mik a jelei?

Figyelt kérdés
Tegnap éjfél körül elestem biciklivel és bevertem a hasam, jobb oldalon a medencém felett picivel, és azóta fáj, de sem a székletem nem volt véres se más bajom nincs. Ha belsővérzésem lenne akkor rosszabbul érezném magam nem?

2012. nov. 10. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Hát ha vmi nagyobb, vérben gazdag szerved reped meg (pl. a léped), akkor igen gyorsan elvéreznél, szóval csak feltűnne..

Ha vhol csak szivárog a vér, akkor is egy idő után feltűnne a dolog...sápadt lennél, fáradt, aluszékony, esetleg légszomjad lenne...

2012. nov. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasüregi vérzés:

Kialakulhat, hasat ért erős nyomás hatására. (pl.: a bicikli kormánya)


Tünetek:

-esetleg lilás véraláfutás

-érintésre fokozódó fájdalom

-sokk tünetei


Abban az esetben gyanakodhatunk belső vérzésre, ha az áldozat testén sérülésre utaló nyomot látunk (véraláfutást, a végtag törésére utaló furcsa elhelyezkedését), vagy ha tudjuk hogy balesetet szenvedett, magasról leesett.


"A sérült zavartsága, nyugtalansága, később aluszékonysága, eszméletvesztése is figyelemfelkeltő lehet. Egyértelműbb jel a sápadt, hűvös, nyirkos bőr, a szapora pulzus, valamint ha a beteg fájdalomról, szomjúságról, ájulásérzésről, szédülésről számol be. Ha ezeket a tüneteket tapasztaljuk, kérjünk orvosi segítséget!"

(Dr. Soltész Annamária)


Remélem segítettem :)

2012. nov. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Érintésre fokozódik a fájdalom, de egyáltalán nem lila vagy zöld. Külsőre semmi jele. A bőröm sem nyírkos, nem voltam sokkos állapotban és a pulzusom sem magas. Akkor csak nem lehet belső vérzésem:)
2012. nov. 10. 13:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor biztos nincs semmi komolyabb bajod.


Én nyár elején ugyanígy jártam és onnan tudtam, hogy baj van, hogy véres lett a vizeletem. Ezért mentem el orvoshoz is, ahol kiderült, hogy a húgyhólyagom repedt meg. Szerencsére nem lett más komolyabb bajom, de neked meg akkor semmi nincs, tutira :)

2012. nov. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
huh köszönöm a válaszokat!! nagyon megkönnyebbültem:)
2012. nov. 10. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!