Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Úgy érzem hogy állandóan...

Úgy érzem hogy állandóan figyelnek, már a munkatársaim is észrevették hogy állandóan lesek a hátam mögé. Szerintetek ez baj lehet? Menjek orvoshoz ezzel?

Figyelt kérdés
Szóval otthon az ablakoktól félek,hogy ott belátnak, az utcán mindig hátranézek hogy nem e követnek,a facebookot beállítottam úgy hogy ismeretlenek ne lássanak semmit ne tudjanak semmit rólam,sőt a telefonomtól is félek,én tudom hogy ez butaság de nem merem bekapcsolni a bluetooth-t,mert félek hogy figyelhetnek valahogy rajta...28 éves nő vagyok
2012. nov. 21. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezzel bizony idegorvoshoz kellene menned!


Üldöztetéses (perzekutoros) típus:

Ez a típus a leggyakoribb. A beteg téveszméje, hogy valaki vagy valakik rosszakaratú módon viszonyulnak hozzá (pl. megfigyelik, lehallgatják, mérgezik, üldözik). Időnként megjelenhetnek a téveszmékkel összefüggő jellegű hallucinációk is (pl. az ételnek furcsa ízét is érezheti a beteg, ha meggyőződése, hogy ételét mérgezik).

2012. nov. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem egészen normális, amit leírsz, de van benne azért igazság.

A Facebookos, mondjuk, nekem is ezért nincs Facebookom, mert nem szeretném, ha mindenki nézegetne.

Sőt a telefonszámomat is lecseréltem, mert túl sokan tudták, és mindenki hívogatott össze-vissza, nem is volt már nyugtom.


Lehet, hogy csak túl közel engedted az embereket, ezért tört ki rajtad a paranoia.


Tarts egy kis távolságot az ismerősöktől, akik csak ismerősök, és nem barátok, és lehet, hogy jobb lesz.


Ha nem, akkor menj pszichológushoz.

2012. nov. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
pszichiátria nagyon jól gyógyítja. Ez lemaradt
2012. nov. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rossz kategóriába tettem amúgy a kérdést véletlenül.Ja és igen pl inni sem merek ha megkínálnak kávéval vagy teával.És már ott tartok hogy mindenkiről rosszat feltételezek,úgy érzem hogy rosszat akarnak nekem,a legkedvesebb emberektől,ismerőseimtől is tartok már.
2012. nov. 21. 18:57
 5/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!

Akkor bocsi, azt hittem, hogy enyhébb a dolog.

Ebben az esetben pszichológushoz menj, mert azt hiszem paranoiás vagy.

De ezt lehet kezelni.

Az a lényeg, hogy tényleg nem normális, amiben vagy.

2012. nov. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Meg itt írjátok hogy idegorvos,meg pszihiátria ,szerintem totál elmebetegnek néztek vagy kinevettek.
2012. nov. 21. 18:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Jaj, de aranyos!

Én nem nevettelek ki, és hülyének se nézlek!

Van egy problémád, amin segíteni kell.


Én meg depressziós voltam, és nem tudtam enni.

Ezért mentem pszichológushoz, később orvoshoz is, ahol kaptam szorongáscsökkentőt, amitől megint tudok enni, hála az Istennek,és ezt komolyan írom, mert már zörgött a csontom, és halálfej sovány volt az arcom, de nem ment le a kaja, csak falatok.


Tudnak segíteni, és, ha gyógyszert írnak azt is kell majd szedni.


De így ne maradj, mert csak szenvedsz!


Azért vannak a pszichológusok, hogy segítsenek!

2012. nov. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jártam pszihológushoz néhány hónapja,de ő férfi volt és én nem bíztam meg benne, mindig az járt az eszemben hogy nem érdekli mi van velem,csak a munkáját végzi és mindegy neki hogy jól e vagy rosszul.Majd keresek egy nő orvost ha gyűjtök egy kis bátorságot,nem akarom hogy kórházba utaljanak vagy valami.Köszönöm a válaszokat.
2012. nov. 21. 19:16
 9/9 anonim ***** válasza:

"2-es vagyok!

Akkor bocsi, azt hittem, hogy enyhébb a dolog.

Ebben az esetben pszichológushoz menj, mert azt hiszem paranoiás vagy."


Inkább psychiáterhez!!!!

2012. dec. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!