Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mire számítsak, vastagbéltükrö...

Mire számítsak, vastagbéltükrözés altatásban? Kapok egy hátul kötős "lepedőt" és úgy vizsgálnak majd?

Figyelt kérdés

valamint mire számítsak minden szempontból?

elaltatnak tudtommal, nem bódítanak.. ekg is kellett, hogy hogy bírom. a vékonybelemig felmennek.



2012. nov. 30. 01:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Valamennyire tudok válaszolni a kérdéseidre, mert én is voltam vastagbél tükrözésen, csak én nem altatásban. Először mindenféle fájdalomcsillapító nélkül akarták megcsinálni,úgy kellet kikönyörögnöm a bódítást is. Kaptam egy eldobható rövid nadrágot, aminek van egy rés vágva a hátulján. Szerintem a legtöbb helyen már ezt alkalmazzák. Ha altatnak, akkor nem nagyon fogsz emlékezni a vizsgálatra. 15 perctől 45 percig is eltarthat a tükrözés, sok minden befolyásolja, hogy mennyi ideig vizsgálnak. Függ attól, hogy a beleid mekkora szakaszát nézik, mit keresnek, találnak-e valamit. A vizsgálat után valószínűleg fájni fog a hasad azért, mert sok levegőt fújnak be, de az már nem vészes.
2012. nov. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2012. nov. 30. 12:45
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem csak helyi érzéstelenítéssel csinálták, ami semmit nem használt. Semmi bódítás meg ilyesmi. A legkevésbé se az érdekelt, milyen lepedőt vagy akármit raktak rám, úgyhogy nem emlékszem.


A vizsgálatra biztos egyáltalán nem fogsz emlékezni, ha altatnak, viszont számíts utána 1-2 napig tartó hasmenésre a hashajtó miatt, amit előtte be kell venni.

2012. dec. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Gyakorlott "trükkös-tükrös" vagyok, rendszeresen vizsgálgatnak. Sajna... :(

Engem soha nem altattak vagy bódítottak. Mindkettőt utálom, és maga a vizsgálat sem olyan egetverően rossz, hogy ne lehessen kibírni. Ja, és elég érdekes, hogy a monitoron magadat látod belülről (és még ki se kellett fordítani). :)

Az előtte való hashajtás fontos, mert csak így ér valamit a vizsgálat.

A beavatkozás legkellemetlenebb része, hogy a belekbe levegőt fújnak (mivel az üres bél összeesik). Ha "ébren" csinálod végig, akkor előre nézd ki magadnak a mellékhelyiséghez vezető legrövidebb utat, és utána spuri befelé! Addig ki se gyere, míg a levegő nagy részétől meg nem szabadultál! :D

2012. dec. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi:)

bár túl vagyok rajta, altatásban/bódításban volt:)

2012. dec. 7. 16:33
 6/10 A kérdező kommentje:
már*
2012. dec. 7. 16:34
 7/10 anonim válasza:

Akkor már te is tudsz tanácsot adni. :)

Remélem, minden rendben! Jó egészséget kívánok!

2012. dec. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt megkérdezhetem, hogy az altatás hogyan történt? Meg hogy milyen tapasztalatod van, mennyire volt rossz? :/
2013. jan. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

8/9


szia. Bár én nem a kérdező vagyok, de tegnap tükröztek altatásban. Szerintem nem vészes, mivel altatnak, semmit nem érzel. A legrosszabb a hashajtós előkészítés, de ha nem azt a sz.rt itatják veled, mint velem, akkor az sem olyan vészes. Én altatás után 5-10 percen belül képben voltam, se hányás, se fejfájás, semmi. Mindenre emlékszek altatás előttről és utánról. A legrosszabb, ha rossz hírt közölnek veled..:S Remélem neked minden rendben lesz. :) ha gondolod,és van kérdésed, írhatsz privát. :)

2013. jan. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Katátert kaptál? Kórházban benn tartottak? Enegm alrtatni fognak az érdekelne altatásnáűl vannak -e ezek..
2013. febr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!