Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bélgyulladást Állami kórházban...

Bélgyulladást Állami kórházban csak béltükrözéssel vizsgálják, vagy van lehetőség ultrahangos vizsgálatra?

Figyelt kérdés
Most kaptam beutalót a Péterfy utcai kórházban gasztroenterológiára részlegre, bélgyulladás gyanújával. Valaki volt már ott ilyen problémával? Mi a vizsgálat menete?

2013. jan. 5. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Ultrahangos vizsgálattal csak a tömör szervek vizsgálhatók jól: máj, vese, lép, hasnyálmirigy.

A bél falra nem ad pontos felvilágosítást sajnos. Gyakran kell szövettanra mintát venni, azt sem lehet vele venni.

Vastagbél tükrözést lehet csinálni, ha fekélyes vastagbélgyulladásra van gyanú.

2013. jan. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy őszinte legyek irtózom a dologtól! :(
2013. jan. 5. 21:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte legyek, nekem is kínos volt, de sokkal rosszabbra számítottam, mint amilyen volt. Az otthoni előkészítés sokkal rosszabb volt, mint maga a vizsgálat. Én azt a só elegyet nagyon nehezen tudtam meginni a végefelé, már csak ránéztem és undor fogott el.Az utolsó két pohárnál nagyon rá kellett beszélnem magam. A vizsgálathoz kértem injekciót, így nem fájt. Igaz szédültem tőle az elején pár percig aztán már csak arra figyeltem, hogy próbáljak lazítani.( ezt én itt a városomban csináltattam)
2013. jan. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató választ! Ha kell akkor kell sajna. Ez van, habár ha csak bele gondolok is kiütéses leszek. :( Azért elég negatív ez az egész. :(
2013. jan. 7. 11:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs a béltükrözésben semmi negatív és nem kell senkinek undorodni, vagy paráznia tőle!! Nekem olyan volt, mint egy ultrahang vizsgálat, nem is kellett fájdalomcsillapító!! Abszolult kibírható én nem éreztem szinte semmit. Ha éreztem hogy picit feszít a befújt levegó, szóltam a dokinak és ennyi.

Az előkészület kínos egy napig, amikor macrogol-t kellett innom de tulajdonképp az is finom édes volt.

2013. jún. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!
2013. júl. 16. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!