Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történik egy neurológiai...

Mi történik egy neurológiai vizsgálaton? Gyakori fejfájás, hányás/hányinger-->ritka esetben, szédülés és aluszékonyság miatt mennék kivizsgálásra.

Figyelt kérdés
2013. jan. 7. 21:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Nagyon megköszönném, ha néhány saját tapasztalatot megosztanátok velem/velünk.
2013. jan. 7. 21:51
 2/6 anonim ***** válasza:

Én 2,5 éve voltam.

Elküldött MR-re, de azt akarta belémbeszélni, hogy a fog.gáló miatt fáj a fejem, mert amúgy makk egészséges vagyok. Azt mondta hogy hagyjam abba a gyógyszer szedését és védekezzek máshogy.

22L

2013. jan. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vérnyomásoddal minden oké?

Amúgy meg kézzel megvizsgál, utána esetleg kérdezget aztán ha szükségesnek látja CT, MRI, röntgen...

2013. jan. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha már a többi szakorvosi vizsgálaton túlestél korábban (szemészet, fül-orr gége, kardiológia) akkor egy jó alapos kikérdezés.Mióta vannak a tünetek, gyakoribbak-e, vagy ritkábbak, pontosan írd le mit érzel, történt-e valami nagy változás az életedben (haláleset a családban, stresszhelyzet, munkahelyvesztés stb). Reflexvizsgálatok stb. Ezután szoktak kérni MR-t, vagy nyaki ér UH vizsgálat ot. (Nagyon sokszor van pszichés alapja az általad leírt tüneteknek, ilyenkor pszichológus v. pszichiáter segítsége kell.)
2013. jan. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Meg az is nagyon megijeszt, hogy könnyen elfelejtek dolgokat, meg mostanában nehezen megy a tanulás (régebben ezzel nem volt problémám).

Egyébként volt haláleset a családomban, anyukám 2 évvel ezelőtt halt meg autóbalesetben, mamám pedig 6 hónappal korábban rákban. Most meg a vizsgaidőszak készít ki. Ezeknek lehet köze a rosszulléteimhez?

2013. jan. 8. 14:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet hozzá köze, a stressz gonosz dolog. Mindenesetre azért egy vizsgálat sose árt.
2013. jan. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!