Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gerincferdülésre csontkovács?

Gerincferdülésre csontkovács?

Figyelt kérdés

17 éves múltam 30 fokos gerincferdülésem van amit az orvos állapított meg röntgen alapján. Schrott módszert alkalmazva gyógytornára járok heti 1x

úszni még nem úszok, de idővel fogok.

Csontkovács mit tudna segíteni? sokat írták, hogy egyenes lett tőle meg ilyesmik...

[link]

pl ehhez vagy kihez menjek el?


A gerincem alsó részén található a görbület jobb oldalra. Tehát így a bal oldali vállam kicsit fentebb van és a bal oldalt lévő hátizmok nem olyanok, mint jobb oldalt.


2013. márc. 10. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
33%

egyszer már elkezdtem válaszolni, de feladtam:D

a lényeg: NE!

ortopédushoz menj inkább, ő tud adni fűzőt, vagy pántot... igen, tudom, kényelmetlen és ciki ahogy kinéz, és 1-2 évbe beletelhet, hogy korrigáljon, de a csontkovács akár valami bajt is okozhat, mert kicsit radikálisabban nyúl a csontozatba, mint egy lúdtalpbetét:D


az úszást mihamarabb kezdd el, mert az arányosságba hozhatja a hátizmodat, és a megfelelően fejlett hátizomzat kell a gerinc korrigálásához!

gyógytorna ok

többet nem nagyon tehetsz így hirtelen... a csodálatosgyógyulások cím meg már eleve elvette a kedvem dologtól... a gyógyításhoz nem csoda kell!

2013. márc. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

van fűzőm úgy fél éve..

elvileg a csontkovács meg segít.. van ilyen scolosis kezelés is ami nekem van

2013. márc. 10. 19:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
tudom mi az a scoliosis.. hát jó.. az igazat megvallva belénk, masszőrökbe, azért sugározzák a dolgot, hogy drasztikusan nem szabad belenyúlni a dologba, meg ilyesmi.. de ha kifejezetten van scoliosis kezelés, akkor mégis azt mondom, lehet érdemes befizetni:)
2013. márc. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

pl:

[link]

2013. márc. 10. 20:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Én most kezdtem el járni torsios gerincferdülés miatt csntkovácshoz. Nagyon sok reményt fűzök hozzá. Rengeteg jót hallottam róla. MAjd beszámolok a fejleményekről :)

21 éves vagyok egyébként.

2013. ápr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!