Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 40 százalékos egészségkárosodo...

40 százalékos egészségkárosodott vagyok. Rehabilitációs szakvéleménnyel rendelkezem. Milyen egészségügyi ellátásra vagyok jogosult vagy szociális ellátásra jogosult vagyok-e?

Figyelt kérdés
Sajnos,dolgozni nem tudok.Tehát az egészségügyi ellátást igénylem inkább.

#jogosultság #egészségügyi ellátás #40 százalékos azegészségkárosodás mértéke
2013. márc. 28. 14:08
 1/1 anonim válasza:
40% az egészségi állapotod vagy 40 az egészségkárosodás mértéke azaz 60% az egészség állapotod? Az első és van legalább 3 éved egyfolytában akkor rokkantságit kaphatsz így ingyenes egészségügyit is vagy ha az nincs meg és 35 éves korod előtt befejezted a tanulást iskolában és utána féléven belül lett munkád és volt is kevesebb ,mint 30 nap megszakítással a kérelem beadása előtt akkor is kapsz ellátást de ez a szakvéleményen is rajta van. Ja de ez csak akkor érvényes ha kevesebb ,mint 3 éve végeztél és azért nincs meg a 3 éved. Különben ha legalább 50%-os egészségkárosodással rendelkezel a járási hivataltól igényelhetsz gyerek és egészségkárosodási ellátást amivel szintén jár ingyenes ellátás és amíg a szakvélemény érvényes addig kapod. Van a kivételes rokkantsági ez akkor jár ha minimum a 3 év felével rendelkezel és kategória szerint kapnál rehabilitációs vagy rokkantsági ellátást de ez csak adható ha van rá pénz.Én C2 vagyok de mivel nem teljesítem a feltételeket csak egészségkárosodottakat kapok és jövő február végén ismét jelenésem lesz .Munkát nem kapok úgy,hogy jövőre 5 éven belül 1-1,5 évem lesz ha nem lesz munkám. Most kb.2 év volt
2019. ápr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!