Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vér távozik a széklettel....

Vér távozik a széklettel. Kihez forduljak?

Figyelt kérdés

5 hónapja szültem. Egy ideje vér is távozik belőlem, alvadtvér darabokkal székelés közben.

Nem tudom, milyen orvoshoz kell menni.

Nem tolerálom a kis kellemetlenséggel járó vizsgálatokat sem, de a tükrözéstől egyenesen rettegek. Ha van vele tapasztalatod, leírhatnád részletese, gogy zajlanak az ilyen vizsgálatok!

Úgy tudom, lehet bódítást kérni. Tudtok róla valamit?

Debreceni vagyok.


2008. jún. 11. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen gondom, nem mentem sehova, és idővel elmúlt.

Ha élénk piros a vér, akkor az azt jelenti, hogy "lentről", a végbeledtől vérzel, vagy a vastagbeled alsó szakaszától. Ez tényleg valószínüleg aranyér, ha semmi más tüneted nincs. Ha viszont nem élénk piros, hanem sötét, esetleg fekete, akkor mindenképpen vizsgáltasd ki magad, mert az "feljebb" vérzik, annak pedig lehet komolyabb betegség is az oka!

2008. jún. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Szia! Ha alvadt a vér, akkor menj le a háziorvoshoz, mondd el neki, és ő majd továbbirányít a megfelelő helyre. Hogy ez urológia, vagy hasi uh, vagy más, azt majd ő tudja. De lehetőleg honap menj el hozzá, ha ma nem tetted meg. Én is kíváncsi vagyok, mitől van.

Jobbulást! :o)

2008. jún. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Nem hiszem, hogy rögtön tükröznének. A laborban is van székletvizsgálat, egyszer nekem is kellett kakidarabot vinnem a pisi mellett mikor laborba küldtek. Szerintem is háziorvoshoz menj.
2008. jún. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Menj a háziorvoshoz,mond el neki.Székletedet biztos elkell majd küldened vizsgálatra.Egyébkén belgyogyász vizsgálja az ilyen dolgokat,lehet oda is kapsz beutalot.Lehet nem komoly ha friss a vér lehet aranyér is.Akkor meg csak rectálisan vizsgál a doki,gumikesztyüvel a kezén felnyul.Nyugi nem tükröznek egyböl.
2008. jún. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Amennyiben alvadt vérdarabok vannak a székletben valószínűleg gastro enteorológushoz (remélem jól írtam) kellene elmenned, aki először csak ultrahangra, esetleg laborvizsgálatra küld. Ha megalapozott és indokolt, akkor persze muszáj a tükrözés, de a legtöbb helyen ezt már altatásban végzik. Ha nem a kórházban, hát a magánorvosnál, de érdemesebb altatásban végeztetni, mert így maximum az előkészület ami egy kicsit idegesíti az embert, a vizsgálat fájdalommentes.
2008. jún. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. Mindenféleképpen menj el orvsohoz.Elöször a háziorvosodhoz, és mond el neki a problémát.Normális esetben a székletet elküldi vizsgálatra.Majd a továbbiakban írányíthathat, gasztroenterológushoz, vagy sebészhez.Én azt javaslom, hogy kérj beutalót a gasztoenterológushoz, és viszgáltassd ki magad.A magad érdekében is.Az endoszkóp nem fáj.kissé kellemetlen , de hidd el nem fáj, és gyakorlatilag 3 évig ki lehet zárni a daganatot.Célszerű egy vérvételt is végeztettni, mert abból is sok minden kiderül.Az alvadt vérrel , nem éppen jó húzni a dolgokat.Nem akarlag ijesztgetni,de én mindenféleképpen elmennék.Mondtam már, ne félj,és ne halaszdgassd a dolgot.A félelemnél és a bizonytalanságnál rosszabb nincs.Kissé kellemetlen,de nem fáj...sok sikert, és menj orvoshoz..
2008. jún. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!