Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gondoltam megkérdezem a...

Gondoltam megkérdezem a következőt mert láttam hogy hasonló témában segítettek valakinek. Nekem az egészségügyi biztosítás, tb-vel vagy hogy is nevezik kapcsolatban valaki segítene kérem?

Figyelt kérdés

A gondom az lenne hogy , körülbelül 2 éve , kicsit kevesebb abba hagytam tanulmányaimat és nem mondhatnám hogy volt szerencsém munka találással maximum alkalmi nem "hivatalosan" , szóval még első állást kereső vagyok , de most találtam külföldi állást amihez kellene EU Health Card amit az OEP től tudok meg ígényelni , na de én nem fizettem egészségügyi biztosítást hisz munkám sem volt segély sem volt . A kérdésem az lenne hogy visszamenőleg tudják tőlem kérni hogy ezeket befizessem mióta nem vagyok tanuló? Mondták páran hogy mivel még munkám nem volt édesanyám TB jén keresztül kaptam támogatást vagy micsoda de nem vagyok biztos benne.

Most hogy ez kell az EU health cardhoz ami a külföldi munkámhoz elengedhetetlen be akarnám fizetni azt a 6,5k hogy legyen biztosításom hogy aztán munkáltatom meg tudja igényelni a kártyát (nem magyar munka adó ezért adott országban kell igényelni) szóval ha én most befizetnék 6,500 FT amit májustól akarnék h legyen , akkor megkapnám mivel még nem volt munkám és állítólag édesanyám tb jén keresztül lett fizetve enyém vagy hogy úgy kaptam támogatást nem tudom , vagy csak levonnának a rég felhalmozott összegből? remélem nem mert 2 héten belül kellene a kártya. remélem volt türelme valakinek elolvasni aki tud segíteni , köszönöm.



2013. ápr. 12. 16:10
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Értem , hát remélem Hétfőn jó híreket kapok , nem azt mondom hogy most meg akarom várni az elévülési időt csak remélem hogy ajánlanak majd valami részletfizetést de úgy hogy azért ne vonják le 50% fizetésem stb , és hát sajnos másféléve nem fizettem az gondolom nem számít hogy nem is tudtam róla de remélem nem horribilis kamat lesz rá...meg hát remélem ettől függetlenül hogy tartozásom van tudok majd egézségügyi biztosítás szerezni miután befizetem 6,500 májusra, mert a külföldi munkáltató kérte hogy legyen egézségügyi biztosításom s gondolom ha itthon van akkor ott megtudják ígényelni az eu kártyát nekem
2013. ápr. 12. 17:35
 12/18 A kérdező kommentje:
Értem , hát remélem Hétfőn jó híreket kapok , nem azt mondom hogy most meg akarom várni az elévülési időt csak remélem hogy ajánlanak majd valami részletfizetést de úgy hogy azért ne vonják le 50% fizetésem stb , és hát kb sajnos másféléve nem fizettem az gondolom nem számít hogy nem is tudtam róla de remélem nem horribilis kamat lesz rá...meg hát remélem ettől függetlenül hogy tartozásom van tudok majd egészségügyi biztosítás szerezni miután befizetem 6,500 májusra, mert a külföldi munkáltató kérte hogy legyen egészségügyi biztosításom az EU kártyát meg segít ő ott kint intézni
2013. ápr. 12. 17:48
 13/18 anonim ***** válasza:

2 hét alatt sajnos -én azt hiszem-, nem fogod tudni elintézni. Eu-s egészségbiztosítási kártyát nekem alapból több, mint 2 hét után küldték ki.

Mivel nem fizették tb-t kb. 130 ezer ft tartozásod lehet bírsággal együtt, ezért abban sem vagyok biztos, hogy így kiadják neked a kártyát, annak ellenére, hogy valójában van tb-d, mivel nálunk a tb kötelező, ha fizeted, ha nem fennáll a jogviszonyod.

Ha kimész dolgozni, azt azonnal be kell jelentened az OEP-nek, különben bírságot fognak felszámolni. Ha Eu-ban dolgozol legálisan, akkor Magyarországon nem kell egészségbiztosítási járulékot fizetned a kettős adóztatás elkerülése miatt.

2013. ápr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Igen most utánanéztem és munkanélküliként vagy nem nappali tagozatos iskolai hallgatóként az Egészségügyi Szolgáltatási Járulékot köteles vagyok fizetni , Hétfőn bemegyek NAVhoz kikérem hogy mennyivel tartozom és remélhetőleg még ott helyben meg tudom igényelni a részlet fizetést , amit sajnálatos szerintem megkapok és remélem tudok egészségügyi biztosítást kötni Májustól , azért írtam hogy sajnálatos mert én örülnék legjobban neki ha nem olyan helyzetben lennék mint amilyenben :). Köszönöm a segítséget mindenkinek , remélem 3 hét múlva azt tudom írni hogy mindent megoldottam s kijutottam végre dolgozni..
2013. ápr. 12. 19:05
 15/18 anonim ***** válasza:

"és remélem tudok egészségügyi biztosítást kötni Májustól"


Nekem már most is van biztosításod. Ha pedig most mész külföldre akkor TELJESEN FELESLEGES CSEKKET KÉRNED, hogy mostantól fizesd a járulékot, mivel majd külföldön kell fizetned az ottani járulékokat. Neked csak BE KELL JELENTENED, hogy akkor májustól te itt és itt fogsz dolgozni. A NAV-nál az adószámlád egyenlegét kell megkérdezned, vagyis azt, hogy az elmúlt 2 évben mennyi tartozásos halmozódott fel bírságokkal és késedelmi pótlékokkal együtt. Erre kérhetsz részletfizetést, de arra is számíts, hogy hetekbe esetleg hónapokba is telhet, amíg erről határozatot hoznak.

2013. ápr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Dehogy van biztosításom ha eddig nem fizettem az Egészségügyi Szolgáltatási Járulékot? A munkáltató akinél lennék mondta hogy legyen egészségügyi biztosításom az EU HealhCardot majd ők elintézik , valószínű hogy nekem kell majd azt havonta fizetni az egsz. bizt.-om hogy érvényes maradjon az EU health Card, de mivel sok Egészségügyi Szolgáltatási Járulék elmaradásom van , nem tudom hogy Májustól kapnék e ha esetleg befizetnék attól a hónaptól 6,500ft vagy a régi adósságból vonnák le , minden esetre Hétfőn bemegyek Navhoz kikérem hogy mi van , s remélem jó híreket mondannak azzal kapcsolatban hogy ettől függetlenül is lehet biztosításom a tartozást nem nézve , csak majd részletekben kell fizessek azután.
2013. ápr. 13. 07:13
 17/18 anonim ***** válasza:
Az Eu-s Egészségbiztosítási kártyát nem tudja a munkáltatód elintézni, azt csak TE TUDOD KIKÉRNI az OEP-től!!!
2013. ápr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Igen tudok róla , csak hogy nekem OEP-ben olyat mondtak hogy ha én meg kapom az EU HealthCard mivel én külföldön fogok dolgozni külföldi munkaadónak ezért azt ott kell majd megcsináltatnom Oo Nem értem mindenesetre megpróbálom elintézni hogy legyen egészségügyi bizt. májustól hogy megtudjam szerezni a kártyát , nem értem miért kellene külföldön intéznem ezt mikor én saját magamnak akarom majd fizetni havonta ez eü.t h érvényes maradjon a kártyám míg külföldön dolgozok nem pedig a munkáltatom de mindegy valahogy megoldom max anélkül megyek ki
2013. ápr. 14. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!