Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 50%-os egészségkárosodás...

50%-os egészségkárosodás mellett kereshetek munkát?

Figyelt kérdés
2013. május 24-én voltam a bizottság előtt, ma kaptam meg az értesítést arról, hogy 50%-ot ítéltek meg. 56 éves vagyok, kb. 4 éve már nem sikerült állást találnom. Több, mint 30 év munkaviszonnyal a hátam mögött, az elmúlt 4 évben csak foglalkoztatást helyettesítő támogatásban részesültem, ami 22500 Ft volt. Most a határozatban az szerepel, hogy jogosult lettem az aktív korúak ellátására, ami 25650 Ft. A kérdésem az, hogy ugye 50% egészségkárosodás mellett kereshetek továbbra is munkát? Esetleg nagyobb lesz így az esélyem az elhelyezkedésre? Ha találok munkát, akkor ez az aktív korúak ellátása (rendszeres szociális segély) jár továbbra is, vagy csak addig kapom, amíg nincsen munkám? Rehabilitációs járadékra jogosult lehetek-e? Elnézést a rengeteg kérdésért, de nagyon tanácstalan vagyok. Albérletben lakom a lányommal és szeretnék több pénzt berakni a közös kasszába, de ez a 25 ezer Ft semmire sem elég. :(

2013. jún. 24. 14:39
 1/1 anonim ***** válasza:
A rehabilitációs járadékra jogosult lehetsz, de az csak három évig jár. Utána elölről kell kezdeni.
2013. jún. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!