Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha lenne egy rutin-műtétetek...

Ha lenne egy rutin-műtétetek és választhattok hogy gerincbe érzéstelenítés vagy altatás, melyiket választanátok és miért?

Figyelt kérdés
2013. júl. 17. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Én csakis az altatást, nagyon félnék a gerincbe adottól.
2013. júl. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább az altatást választanám. Mind a kettőben volt részem. Egy hasi sérv műtétnél altattak, és egy bokatörésnél gerinc érzéstelenitést kaptam. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy fájt az érzéstelenités, de nekem kényelmetlennek tűnt a műtőasztal, hosszúnak az idő, zavart a fúró és a kalapács hangja, ahogy faragták a lábam, stb. Szóval legszivesebben felálltam volna az asztaltól, hogy hagyjuk már a fenébe az egészet :)
2013. júl. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt választanám, amelyet az anesztes javasol. Kicsit jobban ért hozzá.
2013. júl. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen műtét.

Nekem is volt mind2, az altatás talán kényelmesebb a beteg szempontjából, de a gerincnek kevesebb a mell. hatása.

2013. júl. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Azt választanám, amelyet az anesztes javasol. Kicsit jobban ért hozzá."


Nem javasol semmit. Elmondja hogy melyik mi és a kezedbe adja a döntést.


Köszönöm a válaszokat.

2013. júl. 18. 23:48
 6/7 anonim válasza:

Szia!

Nekem volt mindkettő (császár). Én az epidurálist jobbnak tartottam, mivel végig fent voltam, és láttam a kisbabám, utána az a fekve töltött 16 óra volt még kellemetlen, de ki lehetett bírni. És utána sem volt semmi problémám. Viszont az altatás után nagyon kótyagos volt a fejem, az hagyján hogy szédelegtem, de még fejfájás is társult mellé. Lehet hogy csak rám hatott így az altatás, nekem az első jött be. Viszont ha te parázol attól, hogy fent légy a műtét alatt, nyugodtan válaszd az altatást, mert bizony mindkettő megbízható megoldás. :)

2013. júl. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gráner andrás válasza:
Attól függ, hogy ki mit nevez rutinműtétnek. Minden műtétnek meg van az esélye a kockázatra, de a helyi érzéstelenítés kevésbé rongálja a szervezetet. TENGERPICI
2013. júl. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!