Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Körülmetélés műtétnél, ha...

Körülmetélés műtétnél, ha gerinc-érzéstelenítést vagy altatást kérek, akkor van katéter? És meddig van bent akkor?

Figyelt kérdés
Helyi érzéstelenítést nem szeretnék.

2013. júl. 20. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Gerinc érzéstelenítésnél 80%-ban számíthatsz rá. Egyaz, hogy utána intézménytől függően 9-10 de akár 24 óráig nem ülhetsz fel, mert megvan a kockázata annak, hogy 3 napos csillapíthatatlan fejfájás tör rád, az epidurál mellékhatásaként. Ez csak úgy védhető ki, hogy nem ülsz fel, csak maximum balra-jobbra mozgatod a fejed.

Így a WC-re menetel kizárva minimum 10 órát ami nem kellemes. Nem tudom hogy vagy vele, de fekve kacsába pisilni, hát... Nem mindig megy olyan könnyen ahogy elképzeli az ember :D

És ehhez jön még az, hogy az epidurál hatása nem egyszerre megy ki, az érzékelések nem egyszerre érkeznek vissza. Tehát könnyen előfordul, hogy a hólyag teltségét, a vizelési ingert érzed, de a záróizmod nem tudod elernyeszteni minden akaratod ellenére sem. Ekkor jön a katéter.


Nekem 2 hete volt lágyéksérv műtétem, így friss az élmény. ..


Gerinc érzéstelenítést kaptam, ahogy ment el a hatása jött a pisi inger. A nővér örült neki, én nem. Kacsába nem ment... Hiába próbáltam, szabályosan éreztem, hogy ott van a célnál a sugár, de semmi. Nem moccant. A nővér szurkolt, vizet csorgatott, de semmi.

Este a vizit során az ügyeletes orvos is azzal kezdte: pisi volt? Nem... Kitapintotta ujjal a hólyagom, megcsóválta a fejét: nővérke, meg kell katéterezni. Ezt nem akartam hallani. Bár meg kell vallani, addigra már nagy fájdalmaim voltak attól, hogy a teli hólyagom nyomta a friss műtéti sebet. Ráadásul addigra az érzéstelenítő hatása is teljesen elment.


Videón láttam már katéterezést, (készültem minden eshetőségre) de nem úgy tűnt, mintha a betegek élveznék... A nővér hozott egy nagy tálcát tele minden földi jóval. Lefertőtlenítette a lompost, majd nyomott a hugycsőbe ilyen hideg, lidocainos síkosítót. Ez volt nagyon picit kellemetlen. Olyan érzés mintha egy jó reggeli pisi sugarat megállítasz, és érzed, hogy "huhh kellene még nagyon". utána a katétert összekötötte azzal a zacskóval, és megkente a végét is. Betette a húgycsőhöz, és annyit mondott: most mélyeket sóhajtunk. Huuuuuuuuuuhhhhh - úgy vettem a levegőt mint amikor a doki a tüdődet hallgatja. A mikor sóhajtottam, ő tolta be. Abszolót nem fájt, még csak kellemetlen sem volt. Csak azt láttam 3-4 sóhajtás után, hogy eltűnt a katéter a kezéből. Uátna még volt 2-3 sóhajtás mert nem akart belemenni a záróimon. Utána volt egy kis pattanás, és a hirtelen megkönnyebbülés-érzés. Akkor megindult a Niagara, és megtöltöttem a zacsit. El is múlt minden fájdalmam.


1,2 liter pisi csurgott le 2-3 perc alatt...


Tényleg semmi fájdalmat nem éreztem, kellemetlen is csak annyiban volt amikor azt a síkosítót betöltötte. Utána sem volt vészes, csak fura, hogy a lomposból... Meg amikor merevedésed van az megintcsak fura... De akkor ott nyilván nem ez a legnagyobb bajod.

Éjfélig megtelt a 2 literes zacskó, majd reggelig még másfél liter pisi jött le.

Már akkor úgy éreztem, hogy megérte, amikor megszűnt a fájdalmam, de amikor reggel is ennyi jött le, akkor tényleg úgy éreztem, hogy megérte. Egész este pisilni jártam volna.


Amikor felkelhettem, akkor kimentem egyet sétálni, akkor sem volt fájdalmas, hogy viszek magammal egy zacskót, meg a nagyfőnökből lóg a cső.


Reggel 5-kor vette ki ugyanaz a nővér. Az csak annyi volt, hogy leengedte a ballonját, majd szemembe nézett: most nagylevegőőőő. Huuuuuuuuhhhh és közben csak láttam, hogy egy cső megjelenik a kezében. Megint nem fájt semennyire.


utána viszont nagyon sokat kellett pisilni. Mert utána csípett. De igazán kellemetlen talán 2-3 pisiléig volt utána már nem fájt a pisilés.



Bocs, ha túl részletes voltam, csak éreztetni akartam, hogy szerintem (!) egyáltalán nem vészes a katéter, bár én is nagyon féltem tőle. Ami fájdalmat és szenvedést megszüntet ahhoz képest smafu az egész. Furán hangzik, de ha netán így járnék megint, hogy epidurál kell, én kérném a katétert, mert az a 1,5 órás fájdalom a teli hólyag miatt sokkal rosszabb volt...

2013. júl. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem körülmetéléskor 100% az esélyed rá, mivel be van kötve meg minden, nem fognak kacsával próbálkozni. Jobban járnál a helyi lidokain injekciózással, és gerincbe nem kérnék. Ha valamit elfuserálnak meg is bénulhatsz.
2013. júl. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ! Így azért sokkal jobban el tudom képzelni, esetleg miben lehet részem.


Másodiknak: attól is félek, hogy tűvel szurkálják össze a péniszemet, ahogy olvastam róla.

2013. júl. 21. 21:20
 4/5 anonim ***** válasza:
64%
Nekem altatásban csinálták és nem volt katéter.
2013. júl. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem lehet,hogy fogják tűvel szurkálni,de nem biztos.És van katéter is.
2013. júl. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!