Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért dolgozik ápolóként...

Miért dolgozik ápolóként kórházba olyan ember aki utálja az embereket és egy idegbeteg, nulla toleranciával?

Figyelt kérdés
Nem gondoltam volna, hogy az OITI-ben is dolgoznak ilyen ápolók, és pláne nem, hogy megcsinálják azok után, hogy az összes híradó arról beszél, hogy mi volt a Szent Jánosba...

2013. júl. 24. 20:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Persze hál istennek rengeteg ellen példa is van. Akiket tisztelek becsülök a munkájukért.
2013. júl. 24. 20:39
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is kifogtam ilyet. Két kórházban is. Ráadásul az intenzíven. (persze kint az osztályon is volt egy idős banya) Ahol azért örül az ember, ha túl éli az adott betegséget, még a kutya szintjén kezelik. Engem, akkor nagyon megviselt 18 éves fiatal lányként. Én sem értem az ilyen miért jelentkezik egyáltalán a pályaválasztásnál ezekre a szakokra. A fizetés is nagyon kevés a nővéreknek/ápolóknak, szóval semmiképp nem éri meg neki, ha még nem is szereti csinálni. Úgy látszik szeretik szadizni az embereket és ebben éli ki a sekélyes életét.

Szerencsére ellenpélda is volt. Sok kedves orvos és ápoló volt még ott mellettük, de mindenképp rossz érzés, ha van már csak egy ilyen kretén is köztük.

2013. júl. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Van olyan akinek az alaptermészete nem túl kedves,de sok ápoló az idők folyamán fásul bele a munkájába. Az ápolói munka fizikai,szellemi és lelki téren a legnehezebbek közé tartozik. Gyakran a szervezet a saját "épségének" megőrzése miatt,agy "védelmi" reakciót alakít ki,amitől az ápoló keménynek,kevéssé empatikusnak,készségesnek tűnik.Főleg akkor,h ha erején felül kell többlet munkát vállalnia a saját megélhetése miatt. Ezt a problémát ismerik az eü. helyzetével,az eü-vel foglalkozó emberek. Van,ahol ez kevésbé szembe tűnő,de sok országban(nálunk is),ahol az eü-dolgozó minimális megbecsülésnek örvend mind társadalmi,mind anyagi téren,ezek a problémák sokkal erősebben,gyakrabban és gyorsabban nyilvánulnak meg. Sajnálom,h ilyen tapasztalataitok vannak,de higgyétek el ez gyakran nem pusztán az ápoló hibája.
2013. júl. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én megértem a helyzetüket, mert valóban nincsenek megbecsülve és tényleg tisztelem a munkájukat, de azért ami sok az sok. Úgy gondolom, hogy ha valaki a gyógyítást, vagy ápolást választja az egy hivatás. Értem, hogy az évek alatt elege lesz dolgokból, de miért egy betegen, vagy éppen egy idegileg gyenge hozzátartozón vezeti le... Valamint ilyenkor aggódom, hogy el végzi-e rendesen a dolgát, magát az ápolást, mert a viselkedéséből kiindulva félek, hogy nem és minden este gyomorideggel fekszem le, és aggódom, hogy az intenzív osztályon minden megtesznek-e a szerettemért:(. A hét minden napján adtam az ápolóknak pénzt és pont azért mert becsülöm őket, nem ezt vártam, természetesen tisztelet a kivételnek.


ha egy boltba bemegyek és a pénztáros goromba nem igazán érdekel, de ha egy kórházba bemegyek, nem ezt a viselkedést várom el egy nővértől, ül reszeli a körmét és egy felé intézett kérdésre agresszíven válaszol, ez szörnyű...

2013. júl. 24. 22:37
 5/12 A kérdező kommentje:

Azzal viszont nem értek egyet, hogy nem pusztán az ápoló hibája, gondolom mindegyik ápoló ugyanannyit dolgozik és nagyjából ugyanannyit keres és volt aki tudott kedvesen válaszolni, valamint a beteggel is emberként kedvesen bánni.

Az ilyen ember ne menjen ápolónak, inkább könyvtárba dolgozzon, ahol a kutya sem szól hozzá.

2013. júl. 24. 22:42
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze mindenkinek van rossz napja és beletud fásulni a munkába, de nem a másik emberen kell levezetni. Engem nagyon feltud bosszantani, ha valaki mogorva, barátságtalan és bunkó. Legyen ez közért vagy bármi más. Szórakozóhelyeken pl. már oda se megyek ahhoz a pulthoz ahol éppen rossz tapasztalatom volt, vagy ugyanígy egy üzletbe sem megyek vissza. Vendéglátásban dolgozom és el sem hiszitek mennyi fárasztó, buta és bunkó ember van. Mégis velük még ilyen esetekben is kedves és mosolygós vagyok. Van, aki egyből veszi a lapot és ő is szimpatikusabban reagál vissza. Persze vannak örök negatívak, akiken még ez sem segít. Mégis nekem jó érzés, ha legalább én korrektül szolgálom ki. Egy mosoly meg az, hogy normálisan beszéljenek a másikkal nem igazán kéne, hogy megterhelő legyen.
2013. júl. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Az ápoló is ember, ezt sokan elfelejtik, vagy nem tudják jól értelmezni.

És az alatt, hogy nem csak az ő hibája, azt értette válaszolótársam, ( ha jól sejtem) hogy ha jobban megfizetnék, nem az járna az agyába, hogy hogy fizeti ki a rezsit, miből vesz cipőt a gyereknek, és mondjuk 1 nővérre 4-5 beteg jutna 8 órába, nem 20-30 beteg 12 órára.

Tehát kevésbbé lenne terhelt mint lelkileg, mind fizikailag, több türelme, kedvessége lenne, vagy maradna meg.


Írták a vendéglátást, hasonlít az eü.-höz, ott is számtalan bunkó, agrresszív, arogáns beteget, hozzátartozót kell elviselni, ellátni, szépen bánni vele, és sajna nem mindíg megy.

Lehet, hogy kérdező te vagy ti épp semmi rosszat nem tettetek, csak már összességében terhelt volt a nővér.

És nyugi a beteg el van látva.

2013. júl. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Valóban erről van szó. Köszi kedves utolsó!

Mindenkinek véges a tűrőképessége és a határai is.Mind fizikai,mind szellemi téren. Nehéz úgy kedvesnek lenni és mindenkivel törődni,h egyszerre 10-20 beteggel kéne foglalkozni. Fizikai képtelenség. Ezért van az,h pl. csenget egy beteg ágytálért és csak hosszú percek után kapja meg. Ha éppen máshol is van dolga a nővérnek(márpedig ennyi beteg mellett ez nagyon valószínű)képtelen rohanni vele.

És ez a túlterheltség,előbb-utóbb "idegbeteggé" teszi az embert. És ehhez még hozzájön az is,h minden szembesülni kell betegséggel,halállal. Ez pl. egy óriási különbség egy ápoló és egy kereskedelmi,vendéglátós dolgozó között.

A legnehezebb dolog emberekkel foglalkozni és még ennél is nehezebb beteg,haldokló emberekkel. És sajnos nagyon kevés az olyan ember,ápoló,mint Teréz anya.Ha csak ilyenek dolgoznának betegek mellett összeomlana az egészségügy olyan kevesen lennének,mert a legtöbb embernek más az alaptermészete. (mint ahogy találkoztam már bunkó pincérrel is nem egyszer)

2013. júl. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az ápoló is egy ember ez fel sem merült kérdésnek senkiben és úgy gondolom tudom értelmezni is!

Nem csináltam rosszat?? Ha rossznak számít, hogy aggódó hozzátartozó vagyok, és sírtam és próbáltam megérteni dolgokat, mert sajnos én megijedek ha sípol a gép stb...ha ezek rossz dolgok akkor rosszat csináltam.

Teljesen megértem, hogy kevés a fizetés, de ez nem csak az ápolókra vonatkozik, hanem magyarországon még nem egy szakmára, és úgy gondolom, hogy azt hogy ő fáradt, illetve aggódik, hogyan fizeti ki a rezsit ne egy hozzátartozón vezesse le, illetve, ha megtudom, hogy a betegen vezette le vagy bármely feladatát nem vagy nem olyan emberien végezte, akkor biztos, hogy nem állok jót magamért!!! Azért van egy pont amikor azt mondom állj!!

Nem miattam keres keveset, nem én adom és nem a beteg családtagom a rengetek munkát neki, azért álljunk meg.

Magyarországon sok baj van az egészségüggyel, de azért aki ápoló legyen már tisztába ezzel!!!


Egy hét alatt 60 ezer forintot osztottam ki közöttük, mert forgó váltás van vagy mi, kérdezzem meg, hogy többet kellene, ahhoz, hogy emberi hangot kapjak???

2013. júl. 25. 08:52
 10/12 A kérdező kommentje:

Még annyit szerettem volna leírni, hogy az én férjem tűzoltóként dolgozik, nem egyszerű dolgokkal szembesül nap mint nap, nem mondanám, hogy túl van fizetve, de ő ezt hivatásának tekinti.


És ha kérdeznek tőle, normálisan kedvesen tud válaszolni.

2013. júl. 25. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!