Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nektek milyen tapasztalatotok...

Nektek milyen tapasztalatotok vannak az un. Lumbál punkcióval?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Augusztus 26.-án fognak lumbálni, főleg azért hogy kizárják a Sclerosis Multiplexet. Kiváncsi lennék, hogy azok akik áttestetek ezen, milyen tapasztalattal gazdagodtatok? Azaz mire számithassak a lumbálásnál, mennyire fog fájni (pld. egy 10 skálán?) stb.? Köszönöm a válaszokat ;)

2013. aug. 20. 09:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek csináltak. Nem fáj nagyon, de utána legalább egy órahosszát feküdni kell. Ha nem, akkor lesznek utána fájdalmaid, szédülsz és a fejed is fáj.
2013. aug. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

szia!


Az első jól írja, nagyon fontos, hogy utána mozdulatlan légy addig, ameddig az orvos mondja! Különben iszonyú fejfájásod lesz, és az nem lenne jó.

2013. aug. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Kérdező! Nekem SM-em van és NEM EGYEZTEM BELE a lumbálásba (még a diagnózis felállításacéljára szolgálóan) mert elkerülhető ez a vizsgálat!!!!

MRIvel. Bár egy kicsit hosszabb és az állam nem javasolja, de ha véletlenül SM-ed lesz, azaz ha kimutatják, akkor már nem mindegy? hiszen úgysem lehet viszacsinálni.

SOHA NE MENJ BELE A LUMBÁLÁSBA!!!!!!!

Anélkül is ki lehet deríteni hogy van-e sm-ed vagy nincs. - és ingyenesen. Ezen mentem keresztül. Arra gondolj, hogy ezt erőltetik az orvosok, mert az MR vizsgálat drága- egy tűszúrás alig kerül valamibe a végzett vizsgálattal együtt. NE MENJ BELE? könyörgöm!!!!!!

2013. aug. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
AZt fogják mondani hogy legalább fél vagy egy év, amíg időpontot kapsz és hogy mennyivel előbb van a lumbálási eredmény. Én meg azt mondom: addig voltam boldog, amíg nem tudtam az eredményt - mert onnantól tényleg megváltozik az élet. Nem szabad siettetni. És ne görcsölj semmin. Inkább készülj fel: bármi lehet, szép lassan adagold magadnak, lenne rá fél éved és utána egy újabb MR vizsgálattal tisztázzák hogy van-e vagy nincs SM. Nekem az első MR-nél azt írták, SM gyanú a másodikra meg hogy megerősítve. Szóval kb össz 8 hónap a legrosszabb esetben. De hogy szurkáltasd magad?... Ne, kérlek ne!
2013. aug. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nálam az a helyzet, hogy volt MRI-m, szintén azt írták, hogy nembiztos... nemakarok sietni, de a további várakozás megölne... már volt vérvételem, voltam szemorvosnál, volt CT és MRI, próbáltak vizsgálni fertőzésre, az negatív, a szememmel volt némi gond romlott a látasom, aztán elmentem neurologushoz, ahhoz aki a családot kezeli (volt agyrákos a csaladban) szoval rákra gyanakodtunk, amiben apukám is nemrég meghalt, most meg az SM-et akarják kizárni, mivel nem rák vagy akár joindulatu daganat... énsem akarom a lumbált, de a sok vizsgálat amin átmentem, hogy kiderítsek a bajomat, már fáraszt... de nemigen tudom hogy mit tegyek.
2013. aug. 20. 11:01
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly átestem egy spinálanesztézián (ez pontosan olyan, mint a lumbálpunkció, ugyanazzal a tűvel végzik, ugyanabban a testhelyzetben - az a különbség, hogy diagnosztikus punkciónál leengednek pár csepp gerincvelői folyadékot, és kész is van, spinálanesztéziakor meg miután kicsöpögött egy kis gerincvelői folyadék, azaz tudják, hogy jó helyen van a tű vége, beadják a megfelelő gyógyszert a tűn keresztül). Ne hagyd magad megijeszteni, nem fáj. Szerintem egy vérvétel sokkal rosszabb. Ha valaki nem tudja, hogy mi történik vele, persze ijesztő lehet a hosszú tű, meg hogy "jaj a gerincvelőnél szúrnak, juj", de tényleg semmiség az egész.
2013. aug. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

Persze hogy nem fáj, kicsi tűszúrás meg esetleg összekakálod magad mert előrelendül a lábad és ketten fognak le hogy még véletlenül se mozdulj - nekem is volt már ilyen műtét, de most minek szurkáltassa magát ha mindez ELKERÜLHETŐ MRI vizsgálattal, ami egyáltalán nem hozható egy szintre semmi mással? - feküdni egy 'mosógépben' 20 percig vagy 24 óráig mozdulatlanul vagy esetleg utána 3-5 napig őrült fejfájással?.... Kinek a pap vkinek a papné....

De mivel itt a Kérdezőnél ennyi vizsgálat volt, hát, minden kitartásomat kívánom neki, bárhogy dönt. Kívánom hogy ne legyen SM-e. üdv

2013. aug. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Mi lett az eredmény?
2013. okt. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem fájdalmas. Utána viszont fel ne kelj amíg az orvos ezt tanácsolja. Én felkeltem (egy órán belül, úgy emlékszem pisilnem kellett nagyon) majd hazamentem. Pár napig rendkívül fájt a fejem+szédültem. Nagyon rég volt.


Utólag azt mondom nem szabadott volna olyan hamar felkelni (felállni) utána. Kacsát kellett volna kérnem és kapnom vagy egyszerűen bepisilni.

2013. nov. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi lett az eredményed, mi lett Veled azóta?
2014. júl. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!