Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Melyik intézetek, klinikák...

Melyik intézetek, klinikák gyógyítanak evészavarosokat? Tapasztalatok? Kórházba semmiképp!

Figyelt kérdés
Valaki segítsen kérem, hogy melyik pszichiátriára vagy mittudoménhová lehet befeküdni vagy bejárni terápiára anorexiásként! Elmúltam már 18, jelenleg 20 éves vagyok, ez okozhat gondot? Kórházi ellátást semmi esetre sem választanám, borzasztó, amit ott művelnek az evészavarosokkal... Valaki, akinek van bármi tapasztalata, légyszi írjon!!

2013. szept. 10. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Költözzünk össze, és edd meg a kajámat...én már nem bírom elviselni a túlsúlyt :(
2013. szept. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel :)).

Komolyabbra fordítva: valami pszichológusnak ha írsz neten, akkor biztos, hogy jobban útba tud igazítani. Háziorvos vajon nem tudna irányítani valamerre?

Amúgy pedig, ha rendszert vezetsz be az étkezésedbe és főzöl magadra, pl. heti 2szer főzöl meg 1-1 fazék jó levest, akkor nem hiszem el, hogy ez ne kezdene múlni valamennyire. Munkahelyre pedig én többször viszek magammal nem csak száraz kaját, hanem olykor levest is egy kiskanállal, befőttesüvegben, nem ciki az.

Lelkileg pedig szeretsd önmagad - ez lehet, hogy egy kicsit közhely, de így van. Olvass könyveket, nézz művészeti műsorokat, dokumentum filmeket és hidd el, hogy nyugtató a léleknek, s a hülye srácokat is könnyebben pattintod le, főleg azokat, akik a külsőddel vannak kiakadva.

2013. szept. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ne haragudj, de ennél azért komolyabb a helyzet, hogy főzőcskézzek magamra... mindenesetre szeretnék belőle kilábalni, de terápiára van szükségem

a pszichológusom nem igazán ért a táplálkozási magatartás zavaraihoz

gondoltam, hátha valaki itt tud tapasztalatokkal szolgálni a klinikák szabályait illetően

2013. szept. 10. 18:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmelweis Egyetem Pszichiátriai Klinikájának van egy pszichoterápiás osztálya, az ottani főorvos, Unoka Zsolt kifejezetten evészavaros páciensekkel foglalkozik. 4 hétre lehet befeküdni. Minden jót!
2013. szept. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Erre gondoltam! :)
2013. szept. 14. 17:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Thalassa ház. a kérdésed van írj nyugodtan privátot.
2014. máj. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Voltál végül a SOTE-n? Milyen volt? Én épp oda készülök...:(

2014. máj. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, két hónapot töltöttem bent. Nagyon sokat segített!!! Maga a csoportterápia (ami tulajdonképpen egy önismereti-tréningnek felelt meg... akár még egy teljesen egészséges embernek is hasznára válhatna), az, hogy bent voltam, volt "szerződésem" és napi feladatok, amik alól nem húzhattam ki magamat, sőt egy imádnivaló pszichológusom, akire tényleg számíthattam... megérte. Eredetileg 4hétre mentem be, de úgy éreztem, hogy szükségem van még egy plusz hónapra. Mellette segítettem egyetemistának, megosztottam a tapasztalataimat, találkoztam sokféle emberrel és a családommal kapcsolatban sok mindenre fény derült. Magabiztosabbá váltam és azáltal, hogy ennyit voltam emberek között, alkalmazkodnom kellett, nyitottabb lettem. Az evés azóta tulajdonképpen nem haladt előrébb, ugyanolyan fontos helyet foglal el az életemben, de beláttam a hibáimat, és tudom, hogy megéri változtatni. A kalóriaszámlálást meg mindent inkább "építő"jelleggel alkalmazom, és teljesen másképp állok a dolgokhoz. Nyilván van, ami még most is baromi nehéz... és a változás nem jön egyik pillanatról a másikra! Nagyon sokat dolgozom rajta, küzdök magam ellen, mert már hiszem, hogy van értelme! Decemberben jöttem el a sotéról, fél év telt el azóta, és rengeteget erősödtem lélekben. A kilókon ez kevésbé látszik... nem híztam semmit és nem vagyok rá büszke, hogy azzal nem haladok előrébb. Csak higgy benne, hogy minden jó irányba fordul! Ha úgy mész be a klinikára,hogy neked ez jót fog tenni, ha hiszel benne és megérted, hogy az egész a TE érdekedben történik, te választottad (remélem), és ezért nem akarsz senkit átvágni, mert minek?, mersz sírni mások előtt, megosztani a gondolataid, kifakadni, még ha nehéz dolog is a bizalom, akkor tényleg hasznodra válik. Sok sikert!
2014. máj. 31. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!