Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvétel. Néhány kérdés?

Vérvétel. Néhány kérdés?

Figyelt kérdés

9-es gimis lány vagyok. Találtak egy kis csomó-féleséget a nyakamban, lehet, hogy nyirokcsomó, de hogy az orvosom biztos lehessen a dolgában, elküldött vérvételre. Holnap kéne mennem, és bár kisebb koromban voltam már egyszer, mégsem sokra emlékszem, de eléggé félek :s Nagyon fáj?

Meg az is a baj, hogy régebben is rosszul lettem utána, émelyegtem és szédültem is, nem bírom az ilyeneket:( Ha nem megyek be a suliba első pár órára emiatt, arra kérhetek az SZTK-ban igazolást, vagy valami papírt, hogy ott voltam? És a vérvétel után szabad tesizni?

Előre is köszönöm a válaszokat!:)

15L



2013. szept. 15. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elvben kérhetsz igazolást, de vérvétel nálunk legalábbis reggel 7 órától van, tehát simán beérsz 8-ra suliba.

Egy sima vérvételnél nem vesznek le annyi vért, hogy rosszul legyél tőle, az valószínűleg pszichés alapon volt. Ha nem akarsz rosszul lenni, ahogy rákötik a karodra a gumipántot, keress valami néznivalót lehetőleg másik irányba, és koncentrálj rá, a többit elrendezi a nővér, nem kell nézned, hogy böknek.

Lehet tesizni utána, a szúrás helyét pár percig vattacsomóval el kell szorítani, addigra megalvad a véred, és utána, mintha mi sem történt volna.

Ha ügyesen csinálják, nem kellemetlenebb, mint egy szúnyogcsípés, de nem is viszket utána. :) Bátorság :)

2013. szept. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:)

Igen, pszichés alapon vagyok rosszul, nem tehetek róla, de ha vért látok, elsötétül minden, zúgni kezd a fülem, verejtékezni kezdek, és nagyon szédülök. Rémlik, illetve, anya is mesélte, hogy amikor kb. 8 éves koromban voltam vérvételen, utána le kellett ültetni, mert majdnem elájultam.:(

Anya reggel 8-kor ér haza a munkájából, így csak akkor tudunk menni, egyedül félek :s Így legalább az első két órára kellene kérnem igazolást, persze ha valahogyan összeszedem magam, minnél hamarabb bemegyek.:)

2013. szept. 15. 13:13
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehet kérni igazolást, nekem is adnak a munkahelyre. Csak azt írják rá, hogy ekkor és ekkor ott voltál, tehát sokat nem tudsz vele lógni.


Nem kell odanézni, akkor nem látsz vért és nem leszel rosszul. Nem fáj, tényleg csak mint egy szúnyogcsípés. :)

2013. szept. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem:) És hogy kérjek igazolást? Szóljak a nővérkének aki veszi tőle, hogy szeretnék kérni, vagy hogyan?:)
2013. szept. 15. 21:28
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, feltétlenül szólj a nővérnek, hogy szükséged van igazolásra, különben nem fogadják el a hiányzásod. Ha nem tőle kell kérni, akkor majd megmondja, hol kérhetsz.

Lehet, hogy mindenhol máshogy van, nálunk úgy van, hogy a váróban van egy nővérpult, ott lehet kérni, kérdezni bármit.

2013. szept. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm:) Még fél óra múlva megyünk kb.. eléggé izgulok :s :)
2013. szept. 16. 07:39
 7/11 anonim ***** válasza:
Na hogy ment?
2013. szept. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Vagy 2 óra hosszát kellett várnunk, mondanom sem kell ugye, végig be voltam tojva:) Pont barátnőm anyukája vette tőlem a vért, és persze izélt, hogy miért nem mentem suliba, meg hogy ezután bemehetek nyugodtan, nem mertem neki mondani az igazolást, de anyukám ír egyet, és így végül is ma itthon maradtam:)De tényleg egyáltalán nem fájt, csak zsibbadt egy kicsit, meg most a helye zsibog, de túlélem:) Köszönöm mindenkinek a biztatást és a segítséget!!:))
2013. szept. 16. 13:50
 9/11 anonim ***** válasza:
Örülj neki,hogy csak két vérvételed volt eddig.Én 15/F vagyok,de legalább már 40-szer volt vérvételem.Kétszer volt olyan,amikor egymás után 11-szer vettek vért félóránkén.(Szívbeteg,vérnyomásbeteg vagyok,meg van 100 másik bajom,meg 5-ször műtöttek.)
2013. szept. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Te jó ég..sajnálom.:(
2013. szept. 16. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!