Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 2013. 02. 06. -án szűnt meg a...

2013. 02. 06. -án szűnt meg a hallgatói jogviszonyom. Ez után meddig vagyok még TB-jogosult?

Figyelt kérdés
2013. szept. 18. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
A hallgatói jogviszony megszűnése után 45 napig van még TB. Hallgató voltál, tehát főiskolára/egyetemre jártál, akkor a diákigazolványod március végéig volt érvényes és az azt követő 45 napban volt még TB-d. Most már egy jó ideje nincs.
2013. szept. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Már biztosan nem.

Van egy olyan, hogy aki nappali tagozaton tanult és júniusban végez ugye, nekik az év december 15-ig van még TB ellátottságuk. Tehát az fél év.

És van, amikor suli befejezése után csak 45 napig. Igazából nem tudom, hogy az mire vonatkozik.

És azt sem, hogy rád melyik vonatkozik.

Viszont ha a féléves is, akkor is már az letelt.

Tehát menj be a NAV-hoz és érdeklődj ott.

2013. szept. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Mivel én is ebben a helyzetben vagyok, így biztosan ez vonatkozik rád, amit leírtam.
2013. szept. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, aki júniusban végez, azért van decemberig ellátottsága, mert a diákigazolvány október 31-én jár le, tehát addig diák és még onnantól 45 napig van biztosítva. De a kérdezőre ugyanez március végéig és onnan még 45 napra vonatkozott.
2013. szept. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen.. ezért kérdeztem meg, mert a nővéremnél anno valami fél év rémlett, de akkor az azért volt mert nyáron.. (júniusban) végzett.
2013. szept. 18. 11:36
 6/9 A kérdező kommentje:
Amiért ez most előtérbe került az az hogy kaptam egy "kötelező tüdőszűréses" papírt, aminek hátlapján az szerepel hogy személyi,lakcím,és TB-kártya,valamint ez a "hívókártya" szükségeltetik. No most ugye a TB- terhére ingyenes ez a lószar.. tehát bukó. Ha elmegyek így akkor amellett hogy 4000Ft amellett még az orvos lejelenti hogy hohó.. valami baj van a TB-vel. :S
2013. szept. 18. 11:43
 7/9 A kérdező kommentje:
Amúgy azóta regisztrált munkanélküli azaz álláskereső vagyok.. még maradt egy mentsvár ez pedig az önkormányzat "cocijális" osztály.. :( Ha mákom van fizetik egy évig ,s mivel 25 elmúltam ezért nemigen firtatják a szülőket.. s nem vesznek teljesen egy kalap alá.. Hiszen a nevemen nincs semmi, s ellátásban sem részesülök.
2013. szept. 18. 11:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, az önkormányzattól amúgy lehet kérni, hogy 1 évre átvállalják, de ezt jobb lett volna már korábban kérvényezni, mert visszamenőleg nem hiszem, hogy kifizetik.
2013. szept. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sok ismerősöm járt így.. mindenki úgy lehet vele hogy "úgy sem leszek sokáig munka nélkül" s amúgy is miből akasszak havi 6000-ezret ilyen viszonyok között.. vagy mennyi is most ez a szar. Rengeteg embernél vannak ilyen "foltok", fizetetlen időszakok. Nos tudom hogy 5 évig ez nem évül el.. S ha észreveszik akkor 4,5 év múlva is jöhet egy csekk hogy:" Hohó te sunnyogó kis paraszt,nem számít hogy ellátásban nem részesültél,de az állambácsi igényt tartana a te pénzedre is az államkassza miatt!"

Hát remélem hogy nálam is hamarost megoldódik a munkaügy.. s lecsepeg az az 5 év.. s nem kötél lesz a vége, ahogy a vicc tartja. :D

2013. szept. 18. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!