Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire lehet bízni egy...

Mennyire lehet bízni egy olyan védőoltásban, amit az ember csak saját felelősségére adathat be a gyermekének?

Figyelt kérdés
2009. nov. 9. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
ha 10 ből 7 orvos nem vállalja érte a felelősséget,az gondolom elárul valamit.
2009. nov. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Semennyire. Gondolom a H1N1 elleni "védő"oltásra gondolsz. Csak a sok reklám sajnos már sok szülőt meggyőzött, hogy egy olyan oltást adassanak be a gyereküknek, ami nincs megfelelően tesztelve. Itt is olvastam már olyan véleményt, hogy valaki korábban ellene volt az oltásnak, majd látta az ukrajnai dolgokat a tévében, és bár nem érdekli, hogy milyen betegség terjed ott, mégis beoltatja a gyerekét. Micsoda logika... Ennyi erővel, ha Kambodzsában valami titokzatos kór terjed, akkor rohanjunk tetanusz injekcióért. :S És sajnos sok szülő csak azt nézi, hogy a tévében mit mondanak. Ez nagyon szomorú... :(
2009. nov. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%
"saját felelősségére adathat be" ez kicsit túlzásnak tűnik, ilyen kifejezést akkor használnak, ha ők nem értenek egyet a te döntéseddel. De nem olvastam a papírt, csak érdeklődök, nem inkább az van, hogy nem kötelező beadatni (helyesen)ezért kell a beleegyező nyilatkozat?
2009. nov. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Ami Ukrajnában tombol az nem más,mint a H1N1...ez már bizonyított tény.

Ami inkább szomorú,hogy vannak olyan emberek,akik képesek mégjobban megzavarni azon szülőket,akik így is nehéz döntés előtt állnak.Naagyon szomorú továbbá az,hogy a hírek,a média,az inernet sőt a házi és gyermekorvosok,ovónók,tanárok álláspontjai teljesen eltérnek....

A mai világban elég fejlett az orvostudomány és mégis ilyen akadályokba ütközünk...

Az én gyermekeim ovisak,3 és 5 évesek.Az oviban nagyonis az oltás mellett vannak az ovónők.Bennem meg kering a sok információ.Jók s rosszak.Mikor gondos egy szülő?Mikor tesz jót a gyermekével??

Mennyi az esélye annak,hogy megkapja valamelyikünk ezt az új influenzát?Mennyi az esélye annak,hogy a védőoltásnak mellékhatása legyen?

Bármelyik eshetőséget is választjuk,megvan az esélye a mellékhatásnak...sajnos...Vagy a vírus szövődménye,vagy az oltás mellékhatása(ha van egyáltalán hosszútávú hatása)

2009. nov. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pedagógus vagyok. AZ OSZTÁLYOMBAN NAGYON VEGYES A SZÜLŐK VÉLEMÉNYE. Volt olyan szülő aki nyilatkozott hogy kéri majd meggondolta magát, és mégsem kér belőle. Persze az ellenkező esetre is volt példa!

Van olyan háziorvos aki rábeszéli akad aki lebeszéli a szülőket az oltásról.

És kikérik az én véleményemet is...de persze én egyik oldalon sem állhatok!!!!!!!!!!!!!!

2009. nov. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Marha rég óta oltogatják az embereket minden vacak ellen és ez az oltás elleni hisztériakeltés nem újszerű dolog, csak nálunk eddig nem volt divat.

Angliában vagy hol például politikai, népszerűségi okokból eltöröltek egy csomó kötelező csecsemőkori oltást és ennek "hála" visszakerültek a csecsemőhalálozási listákra évtizedek óta eltűnt betegségek.

Nálunk falun az idősek mesélték, hogy a Sabin-cseppek ellen is ilyen ellenszenves volt mindenki, aztán néhány éven belül hárman is elkapták a járványos gyermekbénulást és hirtelen mindenki igényelte és azóta nem is volt egy ilyen eset se a falunkban.

Sajnos a megelőzés nem olyan látványos, mint a kezelés, emellé jön ez a félelemkampány és így a kettő együtt nagyon hatásos. Tüdőszűrésre se jár egy csomó ember, pedig az aztán végképp veszélytelen. A baj az, hogy vírusfertőzés ellen nincs hatékony kezelés csak tüneti, illetve a megelőzés.


Az oltások szinte teljesen veszélytelenek, minden idők legnagyobb oltásbotránya során arányait tekintve kevesebb ember halt bele az oltásba, mint Magyarországon eddig H1N1be.

Sokan mondják, hogy szerves higanyvegyület van benne, de egyrészt messze az engedélyezett dózis alatt másrészt etilhigany, aminek a sokkal veszélyesebb társa, a metilhigany rengeteg természetes ételben megtalálható (például az összes tengeri halban). Fontos tudni, hogy bármilyen anyaggal túlterhelve a szervezetünket veszélyes. Az összes vitamin is túladagolható és az etilhigany sincs másképp, de az oltásban levő mennyiség a töredékét se teszi ki a határértéknek.

Sokan mondják, hogy az oltás teszteletlen, ami egész egyszerűen nem igaz, pontosan ezt az összetételű oltást használják évek óta, annyi történt, hogy az oltás által a szervezetünkbe juttatott elölt vírus felületén lévő fehérje- és szénhidrátláncok a H1N1nek megfelelő szerkezetű neuramidáznból és hemagglutininből állnak.

A szezonális oltás is pontosan így készül, megkapja ugyanazokat a vivőanyagokat és beleteszik az adott szezonban leggyakoribb törzseket. Kicsit olyan ez, mint ha egy kamionnal évek óta szállítanának egy útvonalon tölgyfát és nem mernének vele fenyőt szállítani, mert "teszteletlen".

Szokásos támadás még, hogy ezzel a gyógyszergyárakat zsebeljük, ami ha igaz is nem tudom mi köze van ahhoz, hogy véd-e az oltás vagy nem. És persze valamilyen szinten igaz is, de az biztos, hogy a gyógyszergyárak a sok antidepresszánssal, fogamzásgátlóval, kozmetikummal, multivitaminnal, fájdalomcsillapítóval napi szinten több hasznot termel, mint egy oltással évente, ráadásul egy súlyos influenzás tüneti kezeléséhez szükséges gyógyszereken annyi hasznot termelnek, mint egy rakás oltással.

További ellenérv a mikrochipek az oltásban, de ezen nincs mit cáfolni, ilyet épeszű ember nem hisz el aki pedig terjeszti az ilyesmiket az megérdemelné, hogy bíróság elé állítsák emberiségellenes bűntettért.

2009. nov. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm az előző hozzászólónak a véleményét...végre egy normális ember,aki nem eltántorít és mellébeszél,hanem érvekkel megerősít a nehéz döntésben...

Nekem két kicsi gyermek beoltatásáról kell döntenem...és annyi marhaságot hall az ember.Mostmár egyre biztosabb vagyok benne,hogy oltatnunk kell...

2009. nov. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!