Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 2014 jan.11-én lejár az...

Nagyné Katalin kérdése:

2014 jan.11-én lejár az állásker. Járadék. A munkahelyemet felszámolták. Közben veszélyeztetett terhes lettem. Szülés várható ideje 2014 06.30. Hogyan kapok táppénzt 2014 01.12-től? 2001-től folyamatos volt a munkaviszonyom 2013 10.10. -ig.

Figyelt kérdés
2013. dec. 19. 15:08
 1/1 GNikol válasza:
Kedves Katalin! Hozzád hasonló cipőben járok, ezért utánanéztem néhány dolognak. Jártam az OEP-ben, a munkaügyiben, a bíróságon, és még ügyvédnél is, de sajnos egyáltalán nem rózsás a helyzet. Először is táppénzre csak akkor vagy jogosult, ha megvan a biztosítási jogviszonyod, vagyis van munkahelyed, vagy ha munkanélküli segélyt (álláskeresési járadékot) kapsz. Sőt a Tgyás, és a gyed is csak akkor jár, ha a szülés napján ellátott vagy, tehát az előző kettő valamelyikében részesülsz. Ha nem, akkor a gyermek 3 éves koráig csak a gyes-t kaphatod, ami jelenleg 22.000 Ft. Ezért csak egy lehetőséget tudok javasolni neked: leállíttatod a járadékot, ha lehet, és a szülés előttig kihúzod úgy, hogy nem kapsz semmit, annak érdekében, hogy utána többet kapj. A szülés előtti nap (persze ez sok esetben nem tudható biztosra) újra bejelentkezel a munkaügyibe, így jogosult leszel a nagyobb összegű támogatásokra (tgyás, gyed). Nekem ezt javasolták, de kérdezd meg személyesen az illetékes munkaügyi központot. Remélem nem ijesztettelek meg nagyon, de sajnos szörnyű, hogy egy ilyen fantasztikus dologra várva, mint ez a pici csöppség, ilyenekkel kell foglalkoznunk. Kérlek írj, hogy mit sikerült megtudod, intézned. Remélem segítettem! Üdv.
2014. jan. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!