Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szedett már valaki Xanax-ot?

Szedett már valaki Xanax-ot?

Figyelt kérdés

Most ezt írta fel nekem a pszichiáter szorongásra. Mikor elolvastam a betegtájékoztatót, ledöbbentem, nagyon durva mellékhatásai vannak és nagyon könnyen hozzá lehet szokni.

Ha valakinek vannak tapasztalatai, kérem, írja meg.

Előre is köszi.



2014. jan. 3. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én szoktam szedni, de -pontosan a rászokás miatt- csak néha, ha úgy érzem, hogy már nem bírom a szorongást.


Mellékhatásokat mostanában nem nagyon tapasztaltam, de ez egyénfüggő.


Régebben szedtem egy hónapon keresztül, napi 1 mg-t és akkor valóban rászoktam. A leszokás úgy 3-4 napig tartott, addig szenvedtem. Viszont akkor is csak annyi mellékhatását tapasztaltam, hogy csökkent a libidóm.

2014. jan. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szedtem.De nem szorongás ellen.Egyszer egy alkalmazottam adott egy csíkkal mikor mondtam neki,hogy a hülyesége miatt szétb @sz az ideg.De én nem éreztem semmi különösebb hatást.És rá se szoktam.Igazából azt se tudtam mi az.
2014. jan. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Bálint117 ***** válasza:
Én 8-10 éve szedem szügség szerint, de vannak időszakok, hogy naponta, nekem nagyon segít! Ha érdekel vmi részlet, kérdezz bátran.
2014. jan. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Én szedtem. Évekig. Egyre többre volt szükség. Nem írom le a mellékhatásokat, de a legdurvábbig eljutottam. A pszichiáterek tömték belém, én azt hittem, így jó lesz. Mi lett a vége?

Egyszer, egészen véletlenül megnéztem ezt a filmet:

http://www.youtube.com/watch?v=_VCc_HZytKg

és rájöttem, nincs értelme a gyógyszerszedésnek. Elkezdtem a leszokást. Iszonyú elvonási tüneteim voltak, remegés, reszketés, görcsölés, hidegrázás, rosszullétek, stb. Pedig nagyon lassan, fokozatosan csökkentettem az adagot. Fél évig tartott, az orvosom nem akarta elhinni, hogy sikerült. Már több, mint 3 éve egy szemet sem vettem be, semmilyen pszichiátriai szert. Megváltoztam. Elmúlt az idegesség, a szorongás, az ingerültség, a családom is boldog.

Csak magadat tudod meggyógyítani. A Xanax hosszútávon tönkretesz... én majdnem elvesztettem miatta a családomat is(:

Ne szedd! Hidd el, nem éri meg!

2014. jan. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#4:

Nem védeni akarom a pszichiátereket, de azért legyünk tisztában a tényekkel. A videó készítőinek oldaláról szedtem ezt a szöveget:


"Az Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért (Citizens Commission on Human Rights – CCHR) egy közhasznú, nemzetközi szervezet, amely a világ 34 országában több mint 130 csoporttal működik. A szervezetet 1969-ben alapította a Szcientológia Egyház és Dr. Thomas Szasz, a New York-i Állami Egyetem nyugalmazott pszichiáter professzora."


A lényeg a szcientológiai egyház. Szinte minden pszichológus és pszichiáterellenes kirohanás mögött ők állnak. Ne dőlj be nekik semmiképpen...


Az viszont tény, hogy a gyógyszerek nem oldják meg a problémákat. Arra vannak ott a különféle pszichoterápiák és hasonló más "beszélgetős" orvosságok...

2014. jan. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, nincs igazad! Voltál te már pszichiátrián? Beleláttál már abba a világba? Én voltam, személyesen tapasztaltam meg, mi folyik ott. Mit gondolsz, mi az oka, hogy az öngyilkosságot elkövetők több, mint 90 %-a pszichiátriai kezelés alatt áll évekig, s a gyógyszerek szedése alatt jut el odáig? Na mindegy. Én nem akarlak meggyőzni, de jobb lenne, ha előbb azokat hallgatnád meg, akik valóban saját tapasztalataik alapján írnak a dolgokról. A saját tapasztalataidat írd meg, ne azt, mit olvastál. Én ezt a filmet végignézve (amit rólad nem feltételezek, mert a hozzászólásodig eltelt idő alatt még az 1. részt sem nézhetted meg) vettem észre, mennyire sok minden igaz rám, aki szedtem a gyógyszert. Gondolkodni kezdtem...lehet, hogy nem is a depresszió, a szorongás okozta a problémákat? Ezután döntöttem el, hogy leszokom a gyógyszerről. Azt már írtam, milyen borzasztó volt, s bizony, voltak percek, amikor úgy éreztem, nem bírom tovább, inkább újra szedem....de mindig meggyőztem magam, ezt végig kell csinálnom. Szerencsére a családom teljes erővel mellettem állt, így sikerült.

Most épp azon gondolkodtam, hogyha nem egy ilyen felvilágosult, értelmes családom van, hanem egy olyan megvezethető, mint te, utolsó, akkor én már régen nem írogatnék ide, ők pedig a síromhoz járhatnának. Menj el egy komoly pszichiátriára, nézd meg az öngyilkosságot elkövetők kórtermeit, kérdezd ki őket, mióta szednek pszichiátriai szereket, nem fogsz találni olyat, aki nem szedte évek óta. (Nem számítom ide a vagdalkózó tiniket, az egy teljesen más dolog)

Ha utánanéztél, beszélgethetünk róla.

Felüdítő esti olvasmányként kezdetnek ajánlom az Aranyketrec című könyvet. Az úgyis csak a jéghegy csúcsa...a mai viszonyokhoz képest egy limonádé, de talán valamit megértesz abból, amiről beszélek.

2014. jan. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 NoDrugs ***** válasza:
2014. jan. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én szedtem, nagyon durva pánikbetegségem volt. Nem is tudtam volna gyógyszer nélkül meggyógyulni. Azt hittem bekattanok. A gyógyszerek segitettek. Majdnem 3 évig szedtem, de utána magamtól letudtam állni. Éreztem hogy rendben vagyok és nincs már rá szükségem. De nem mindenkinek sikerül. Akarni kell! Legyen melletted valaki, legyen célod és ez az ami segiteni fog, hogy megtudj gyógyulni!
2014. jan. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

# 6:

Kicsit lenéző volt a stílusod. Én voltam az első válaszoló is egyben és már jártam pszichiátrián. Igaz, nem feküdtem bent, de ott, ahol én voltam a betegek szabadon járhattak-kelhettek és voltak szedáltabbak is és normálisabbak is.


A filmet, amit linkeltél már korábban is linkelte más és láttam, azért böffentettem ide olyan gyorsan a válaszomat. Ráadásul mint már korábban is mondtam, hogy a támadók szinte minden esetben a szcientológus szektához köthetőek valamennyire.


Tudom azt is, hogy vannak nagyon gané pszichiáterek, akiknek a pénzszerzés az elsődleges, mert engem is összehozott a sors sajnos eggyel. Amikor megtagadtam azt, hogy berakjon valami kísérletezésbe, akkor meg szó szerint elküldött a fenébe és otthagyott ellátatlanul.


Annak az oka, hogy sok az öngyilkos a kezelés alatt lévőknél a rossz gyógyszerválasztás. Én is voltam olyan helyzetben, nem is egyszer, hogy megkíséreltem azt, amit nem kellett volna és egyéb más pszichés "epizódokat" is éltem már át. Mindez a gyógyszer mellékhatásai miatt volt. Utána mit csináltam? Letetettem a gyógyszert és még hónapokig szenvedtem a mellékhatásoktól. Viszont a kezeletlenül hagyott depresszió is ugyanúgy képes ilyen hirtelen felindulásból elkövetett öngyilkossági kísérletet indukálni. Ezt is átéltem...


Most inkább szedek egy enyhébb, mellékhatásoktól mentes gyógyszert, ami valamilyen szinten segít. Nem vagyok boldog, nem is fogok csak úgy meggyógyulni mert pszichoterápia kéne, amit a TB nem támogat, viszont megölni sem akarom magamat miatta. Mellé pedig, ha szorongok, akkor bekapok egy Xanaxot és kész. Nem jó hozzáállás, de financiálisan nem vagyok olyan helyzetben, hogy megengedhessem magamnak a pszichoterápiát, ami valóban segítene (tapasztalat, mert jártam, csak a fránya gazdaság közbeszólt...).


Szóval lényeg a lényeg, vannak jó gyógyszerek, amik lehetővé teszik a viszonylag normális életvitelt és vannak a rosszabb gyógyszerek (főleg SSRI-k), amik meg csak tönkreteszik az ember szervezetét.

2014. jan. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 7

Na az első videó az viszont valóban tényszerű, mert én is átéltem azt, amiről a nő beszélt. Igaz én csak egy-másfél hónapig szedtem anno rendszeresen, de én is letettem egyik napról a másikra és egy hétig szenvedtem. Nem bírtam enni, aludni, sőt még kimozdulni a házból sem. Egyszer kellett csak elmennem az egyetemre valamiért és majdnem elájultam a folyosón...


Azóta 1 év alatt, max fél doboznyit szedtem csak be, alacsony milligrammban és csak akkor, ha már nagyon erős volt a szorongás éés erről beszél a második videóban az orvos. Ha ritkán veszed be, akkor valóban nyugtató. A videó többi részével is egyet értek. Én is azért hagytam abban anno, mert a mentális képességeim jelentős mértékben lecsökkentek és erős függőséget okoz sajnos.


#6 voltam.

2014. jan. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!