Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elképzelhető, hogy egy orvosna...

Elképzelhető, hogy egy orvosnak fontosabb az, hogy a gyógyszereket felírhassa, mint a beteg állapota?

Figyelt kérdés

Van egy betegségem, ez nem fontos, és több fórumot átnéztem, és arra jutottam, hogy teljesen feleslegesen szedetett velem egy szakorvos egy nagyon drága gyógyszert, holott inkább egy másik gyógyszer rövid idejű alkalmazását kellett volna erőltetni, ami helyreállítja a szervezetem helyes működését. Ehelyett még jobban függővé tett az adott drága gyógyszer iránt, amire azt mondta, életem végéig kell szedni.

Lehetséges, hogy az orvosnak fontosabb volt a gyógyszer felirkálása, minthogy én meggyógyuljak?



2014. jan. 21. 06:16
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Nem irtal a betegsegedrol, milyen betegseged van?
2014. jan. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Így, teljesen általánosságban azt tudom mondani, hogy akár igaz is lehet, hiszen a gyógyszeripar hatalmas üzlet, és mindenkinek az az érdeke, hogy minél jobban pörögjön. (a betegen kívül persze) A dolog másik oldala viszont, hogy a természetgyógyászat szintén hatalmas üzlet, hihetetlen milyen pénzeket tudnak kaszálni ott is, és ehhez a legjobban bevált út az, ha kitartóan ismételgetik az "az orvosok csupán a pénzedre hajtanak, szándékosan tartanak betegen, bezzeg a mi termékünktől meggyógyulsz" mantrát.
2014. jan. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az én problémámat is egy gyógyszer oldaná meg, de csak nagyon rövid ideig kellene szedni, és utána meggyógyulnék teljes mértékben.

Így meg életem végéig szedetné velem az orvos.

Hormonális problémáról van szó.

2014. jan. 21. 06:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát, én a helyedben felkeresnék más orvost, többet is, és kikérném a javaslatát, az a leg biztosabb. És konkrétan rákérdeznék a fórumon hallott gyógyszerre, hogy mit mond arról.
2014. jan. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Talán ha végre leírnád, hogy konkrétan mi a fenéről van szó, és nem rébuszokban beszélnél....


Másrészt meg nem gondolod, hogy az orvos azért tanult több, mint 10 évig, hogy értsen ahhoz, amit csinál?

Attól, hogy te utánaolvasol a neten, még nem leszel orvos.

2014. jan. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó, semmi köze a betegségnek a kérdésemhez, csak azért nem írom ki, hogy ebbe is beleköss.

Akkor azt is elmagyarázhatnád, hogy manapság miért olyan bizalmatlanok az emberek az orvosokkal szemben, ha azok annyira okosok mind, és én "csak" a netről nézegetek utána?

(mellesleg külföldi orvosi fórumokról, ahol gyanítom, jobban értenek hozzá, mint itthon bárki)

2014. febr. 9. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!