Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nyugdíjas rákos beteg elhelyez...

Nyugdíjas rákos beteg elhelyezésére milyen lehetőség van?

Figyelt kérdés
24 órás ápolásra szorul, nem valószínű, hogy az otthoni ápolását fizetni tudnánk.

#Betegelhelyezés
2014. jan. 24. 09:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Önkormányzati idősgondozó otthonoknál érdeklődjetek.
2014. jan. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hospice.
2014. jan. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Igen,ez hospice feladat.

www.hospicehaz.hu/‎ Itt érdeklődjetek.

2014. jan. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy így kérdezem, de haldoklik a beteg? Vagy szinten tartható állapotban van?

Attól, hogy nyugdíjas, még lehet épp hatvan év körüli, a rákos betegségek is kezelhetők, amíg nincsenek áttétek.

A Hospice ugyanis a haldoklóknak nyújt segítséget, reméljük, nem erre van szüksége a betegnek.

2014. jan. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Sajnos áttétes beteg, nem tudni milyen stádiumban, mennyit bír a szervezete. Nem tudja magát ellátni, nem tud járni, enni úgy eszik, ha mindent felszeletelünk, pelenkázzák. Most kórházban van, de ki fogják adni hamarosan. Gondozóházat próbálunk keresni. A házi ápoló szolgálat nem jön szóba, mert ők csak kevés időt vállalnak naponta.
2014. jan. 24. 16:24
 6/16 anonim ***** válasza:

Sajnálom. Ebben az esetben a gondozóház sem megoldás, mert oda általában csak magát valamennyire ellátni tudó időst, beteget vesznek fel. Vannak olyan jellegűek is ugyan, mint az elfekvő, de azt jó szívvel nem ajánlanám. Megnéztem ilyet, ki is fordultam..

Az én Papámat sikerült egy elég magas színvonalú gondozóházba elhelyezni, amikor még jó állapotban volt, de amikor már a wc-re sem tudott kimenni és enni se ment le, vissza kellett vinnünk a kórházba. Sajnos, ott hunyt el.

Kérdés az is, hogy anyagilag mit tudtok vállalni. Érdemes megkérdezni a háziorvost, nekem utólag mondta, hogy tudott volna ajánlani gondozónőt akár egész napra.

Talán ez a legemberségesebb megoldás, mert az öregek nem bírják a környezetváltozást, ha tudják, hogy végleg elkerülnek otthonról, feladják.

Végső esetben az ajánlott Hospice tud segíteni.

Sok erőt kívánok!

2014. jan. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi! Már beszéltem a háziorvossal is, ő is csak valamilyen otthon jellegű elhelyezést vagy az "elfekvőt" tudta ajánlani, az utóbbit csak rövid időre, de annak meg nincs értelme, hogy kétszer költözzön. Most ajánlottak egy jobb "kategóriájú" helyet, ahova esetleg be tudnánk juttatni. Az a baj,hogy hallani sem akar róla, ő csak haza akar menni, de ki tud megfizetni 24 órás ápolást?
2014. jan. 24. 19:41
 8/16 anonim ***** válasza:
Meg kell tudni, mennyibe kerülne egy állandó ápolónő háznál. Az otthonban is a nyugdíja kb. 80-át kéne fizetni, és az első megoldás mégis jobb.
2014. jan. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell 24 órás...

Együtt laktok?

2014. jan. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem együtt lakunk, és van köztünk 40 km távolság, a saját otthonába kellene 24 órás. Most azon gondolkodunk, hogy hozzánk költöztetjük, és úgy fogadunk hozzá ápolónőt hogy kb. napi 3*1,5 órára, amíg ellátja, én meg itthon dolgozom, tehát nem lenne felügyelet nélkül, de én nem szeretném ápolni és időm sem lenne rá a munkám mellett. Ezt még ki tudnánk fizetni a nyugdíjából és maradna pénze a saját költségeire is. Ez tűnik a legjobb megoldásnak igaz kicsi a lakásunk, de van két szobánk.
2014. jan. 25. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!