Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magas pulzus-alacsony vérnyomás?!

Magas pulzus-alacsony vérnyomás?!

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és a pulzusom 122-128 míg a vérnyomásom 100-110. (fekvő, nyugalmi állapotban a vérnyomás 110< ,a pulzusom >70) ez normális? Csak mert megijedtem a hirtelen nagy különbségtől amit fekvésnél és felállásnál mértünk. (És ha valaki ért hozzá elmagyarázná, hogy a pulzus szám és a vérnyomás egyenes/fordított arányossága hogyan működik?)
2009. dec. 5. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Az okát sajnos nemtudom, szerintem fordulj a háziorvosodhoz, mert ez a pulzusszám nagyon magas! Nekem is nyugalmi állapotban 90, és egyszer felment 140-re, de akkor olyan rosszul voltam, hogy mentő vitt be a sürgősségire. Nekem nem mutattak ki semmit, mindössze annyit mondtak, hogy nekem alapból magasabb, mint másoké. De szerintem menj el orvoshoz, és ő elküld kardiológiára, ahol kivizsgálnak!
2009. dec. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nézesd meg magad mert magas pulzus alacsony RR az ha extrém különbség akkor kóma és most igenis meg akartalak ilyeszteni. Nem jó ezekkel viccelni, irány az orvos.
2009. dec. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

16 évesen még lehet életkori sajátosság a tachycardia. Sőt, valakinél még komolyabb ritmuszavarok is előfordulhatnak. (tesómnak volt, elment az orvoshoz,ő mondta,hogy majd kinövi, és valóban elmúlt). Egyébként majdnem minden embernek van egy kis rohamokban előforduló, hirtelen megugró pulzusa,(nekem is van). Nem olyan nagy dolog. És okozhatja bármi, pl. ha nem iszol eleget egy nap, akkor is magas a pulzus, akár 120 is lehet. Amennyiben ez kellemetlenséget okoz, (fáj, légszomjad van, szédülsz), és egyre gyakoribbá válik,akkor fordulj orvoshoz, esetleg felírhat egy vérnyomáscsökkentőt. De amíg nem muszáj, ne szedd ilyen fiatalon. Elég sok kellemetlen mellékhatása lehet, nem kell az még neked.

21/L

2009. dec. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most voltam egy hetet korházban súlyos fejfájással. Ők mérték ezeket az értékeket, de nem igazán foglalkoztak a betegekkel és azt sem mondták el mi a bajom. Szívritmuszavart találtak de a kardiologián semmi kórosról nem tájékoztattak.
2009. dec. 5. 11:39
 5/9 A kérdező kommentje:
Ettől fájhat a fejem?
2009. dec. 5. 11:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze,hogy fájhat. nekem is szokott lenni ilyenem, volt már 135 is, mikor reggel felkeltem..a fejem majd' szétment. Utána elmúlt. Ha azt mondták nem kóros, akkor valószínűleg neked is csak életkori baj, majd elmúlik. (amúgy egyik barátnőmnek ugyanez a baja volt, neki is csináltak EKG-t, és semmit nem mutatott. Elmúlt neki idővel...neki is 120 pulzus, fejfájás..mostanra rendbe jött).
2009. dec. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
szakemberként mondom, a vérnyomásod és a pulzusod nyugalmi helyzetben tökéletes. Sok oka lehet annak, hogy a pulzusod megemelkedik, de erre itt és most egyértelmű választ nem lehet adni. Szükséges lenne egy személyes vizsgálat, ekg, labor, (lehet valamilyen gyulladás), rtg, stb. Az is előfordulhat, hogy nem is szervi oka van. Tanácsom, hogy irány az orvos...
2009. dec. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
...ja még annyit, hogy nincs arányosság a pulzus és a vérnyomás között. Az lehet, hogy ha alacsony a vérnyomás, emelkedik a pulzus. (a szervezet próbálja dolgoztatni a szívet, hogy emelje a vérnyomást) A Te esetedben nem olyan alacsony a vérnyomás, hogy indokolja a tachycardiát. Aztán persze az is lehet egy megoldás, hogy amiíg kimondott panaszokat nem okoz, addig nem is foglalkozol vele. De az orvos célszerűbb :-)
2009. dec. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2009. dec. 7. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!