Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kérdezte a kardiológus,...

Miért kérdezte a kardiológus, hogy szokott-e gombóc lenni a torkomban?

Figyelt kérdés
2014. febr. 15. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmi különös, csak az infarktus előjele lehet.


Az első infarktusom előtt én is éreztem néha, hogy mintha túl nagy falatot nyeltem volna le, de egy-egy korty víz elmulasztotta. Aztán egyszer csak hiába ittam meg 2 liter vizet, nem múlt a fájdalom. Kiderült, hogy alsó faliinfarktusom van...

2014. febr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Te jó isten, a frászt hozod rám.

Nekem napi több ezer extrasystolém volt, amire azt mondták, nem veszélyes, de most kaptam rá gyógyszert, és most már csak pár száz van, viszont itt ez a gombóc a torkomban...

2014. febr. 15. 21:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Ideg alapon is lehet. Nekem akkor volt, amikor ki voltam idegileg. Az EKG-ből látszik, hogy probléma van a szíveddel, vagy csak idegtől van? Ha ideg csinálja, akkor nyugtatóra megszűnik. Ilyen tünetre kaptam Xanaxot napi 2x1/2 tablettát 0,25 hatóanyag tartalmút. Szív beteg is vagyok, de azt mondta az orvosom, hogy nem a szívtől van.
2014. febr. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, azért is mert lehet idegi alapon is ez az érzés,ami tud más tüneteket is produkálni,amik keringési zavarra hasonlítanak,de a kardiológiai vizsgálaton nem találtak semmi elváltozást. Illetve azért,mert ha pajzsmirigy megnagyobbodásod van az okozhat gombócérzést a torokban,pajzsmirigy túlműködés miatt pedig lehet magas a pulzusszám és a vérnyomás is emelkedhet.
2014. febr. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!