Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ma megyek neurológiára, mert...

Ma megyek neurológiára, mert a lábamba sugárzó fájdalmat érzek. A háziorvos szerint porckorongsérv lehet. Milyen vizsgálatokra kell/lehet számítani? A vizsgálatkor kell hogy lássa, hogy milyen mozdulat fáj, vagy bevehetek fájdalomcsillapítót?

Figyelt kérdés

#porckorongsérv #neurológiai vizsgálat #lábba sugárzó fájdalom
2014. febr. 18. 07:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha látná, hogy hol fáj, ne vegyél be drasztikus fájdalomcsillapítót, mely teljesen elveszi a fájdalmat. Valószínűleg kér majd bizonyos mozdulatokat tőled, megnyomkodja a hátad itt-ott, hogy hol fáj. El fog küldeni MRI-re.
2014. febr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Akit érdekel elmondom, hogy megtörtént a vizsgálat. A doki nagyon rendes volt, bugyi+melltartóban sétáltam fel-alá a szobában és közben nézte a lábamat, gerincemet, hogy hogyan mozgok. Megütögette a gerincemet végig, hogy fáj-e valahol, majd azt a lábamat, amelyiket fájlaltam. Össze is rogytam a fájdalomtól. Aztán a vizsgáló ágyon is olyan mozdulatokat csinált és csináltatott, hogy kiderüljön, hogy hogyan fáj. Hát, végül nem vettem be fájdalomcsillapítót, úgyhogy majd kiesett a szemem a helyéről. Megnézte a reflexeimet, szemmozgást. Többször elnézést kért, nem akar bántani, de fontos, hogy kiderüljön, hogy mit és hogyan érzek és hogy hol fáj.

Végül azt mondta, hogy a gerincemmel nincs baj szerinte. A forgómnál van begyulladva az izület vagy akár kopásom is lehet, és az sugároz a térdemhez és alá. És hogy a forgóm tehermentesítése miatt van befeszülve a derekamnál. Úgyhogy jövő héten megyek az ortopédiára..

2014. febr. 21. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!