Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyomortükrözés rossz diagnózis?

Gyomortükrözés rossz diagnózis?

Figyelt kérdés

Voltam gyomor tükrözésen aminek az lett az eredménye hogy túl sok a gyomor savam. Közbe nem ég a gyomrom, és nem is jön fel a gyomor sav meg ilyenek, hanem puffad a hasam és fáj ha eszek ha nem. Inkább annak a tünetei jellemzőek rám amit arról írnak, ha valakinek kevés a gyomorsava!

A vizsgálat előtt nem ettem egyáltalán! Csak attól félek, hogy az befolyásolhatta esetleg az eredményt hogy rágóztam elég sokat és ittam is (de csak vizet és nem sokat) és hogy esetleg a rágózás be indíthatta a gyomorsav termelést?



2014. febr. 20. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is rágóztam tükrözés elött, de nekem epét találtak benne és az marta ki. Viszont nálam írtak olyat: antrum hurut képe.


Megnéztem ez mit jelent és a gyomor legalsó szakaszát írják antrumnak.

2014. febr. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A rágózás valóban fokozza a gyomorsav termelést, elindítja az emésztést, a bélmozgást (pl. ha valakinek paraliticus ileusa van, ez az elsődleges terápia hogy elinduljon a bélmotilitás...) Nem kellett volna vizsgálat előtt rágóznod... A gyomortükrözés eleve nem kellemes vizsgálat, aminek meghamisíthattad az eredményét...
2014. febr. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

az a gáz hogy el se mondták előtte mit nem csinálhatok..

meg a végén is csak az aszisztens adta oda a leletet és csak annyit mondott hogy ezt a gyógyszert váltsam ki... semmi egyéb pl hogy mit egyek, meg mit nem....

de akkor ez tényleg befolyásolhatta? :/

2014. febr. 20. 14:16
 4/5 A kérdező kommentje:
és az lehetséges hogy tényleg az van hogy túl sok a gyomorsavam, de attól még nem ég a gyomrom?
2014. febr. 20. 14:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem szabad rágózni a vizsgálat előtt, mert habosítja a gyomornedvet és ez megnehezíti a vizsgálatot.

Egyébként nem befolyásolja az eredményt. Tehát ha felmaródásod van, akkor az úgy is van, még akkor is ha nem feltétlenül érzed.(én sem hittem el pár évvel ezelőtt mert nem fájt és savat sem éreztem csak ritkán kis időre, inkább nehéz volt az emésztésem úgy éreztem, most pedig polipot is találtak, vörös az egész fáj és érzékeny mindenre a hasam stb. ja és félévente kell mennem tükrözésre!)

Inkább akkor vannak fájdalmak, görcsök már amikor súlyosabb az állapot.

A gyomorsav-szabályozó gyógyszerekkel pedig óvatosan!, mert kalciumot köt és csontritkulást okozhat hosszú távon. Ezt a gasztroenterológusok elfelejtik néha mondani.

Kevés kávé, no cukor-édesség, no idegesség és túl fűszeres étel.

2014. febr. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!