Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az egyik ismerősömet bent...

Az egyik ismerősömet bent akarták tartani a pszihiátrián es o el akart menni ugy mond "megszökni" es az egyik ápoló megütötte. Ilyenkor lehet feljelentest tenni vagy ebben az esetben ezt mrgteheti az ápoló?

Figyelt kérdés

2014. febr. 27. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Az életben nem fogjátok bebizonyítani. Egy ott dolgozó, megbízható ember szava szemben egy mentális betegével... ez halott ügy. Am valószínűleg joguk van a szökni készülő ápoltat visszatartani. Sajnálom ami történt.
2014. febr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzővel, annyi kiegészítéssel, hogy igen joguk van visszatartani, de megütni nincs joguk, az egy dolog, ha a beteg agresszív, nyilván védekezni kell, de nem uaz. a kettő!!!
2014. febr. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ertem koszonom.
2014. febr. 28. 09:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal több joga van már egy betegnek, mint 30éve volt, de sajnos én se tudom elképzelni, hogy esélye van egy betegnek egy ápolóval szemben, ha nincs kamera/tanú/látlelet.

Komoly dolog lehet amúgy, ha bent kell maradnia, ezt ritkán szokták és nem sok ideig.

2014. márc. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenhol igy van önkéntesen nemlehet onnan eljönni csak mikor az orvos elenged én is voltam bennt hiába mondtam saját felelöségemre hazamegyek hát nemlehetet.
2014. aug. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!