Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan kaphatok műanyag gipszet?

Hogyan kaphatok műanyag gipszet?

Figyelt kérdés
Hétvégén eltörtem az alkaromat. Most sín van rajta, jövő héten kapok "rendes" gipszet. Mivel kb. 6 hét lesz, ezért műanyagot szeretnék. Tudom, hogy ki kell fizetni, de hogyan lehet hozzájutni? Felajánlják a gipszelőben vagy nekem kell kérni? Adnak a kórházban vagy nekem kell megvenni és magammal vinni? Ha nekem kell, hol lehet venni és honnan tudom, hogy pontosan mit és milyet kell vennem?

2014. márc. 4. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Az orvosnak kell megemlíteni, hogy te ilyet szeretnéd és engedi-e. Ha igen, akkor neked kell majd megvenned és elvinned a gipszelőbe a cuccot. Nem minden esetben járul hozzá a doki, sok orvos nem szereti ezt a könnyített gipszet. A hagyományos gipsz azért állítólag jobb gyógyulási szempontból.


De szerintem is inkább költsd másra a pénzedet, nem igazán éri meg az a könnyített gisz. Levenni azt sem tudod, mosni nem tudod ettől sem a karodat, ugyanúgy rögzítve leszel könyökben, akadályoz majd mindenben, most még nyár sincsen, hogy a nagy meleggel gond lenne.

2014. márc. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, szerdán kiderül, hogy mi lesz.
2014. márc. 9. 20:59
 3/3 anonim válasza:
Én a lábamra könnyített gipszet tetettem fel a János kórházban. Az orvos nem ellenkezett, és a gipszelőben is profin álltak hozzá. Fekvésnél elmondhatatlanul kényelmesebb. Pl. fordulásnál nem húzza lefelé a lábam, és nem kell kézzel rásegítenem, nem terheli meg a combnyakam se. Előtte hagyományos gipsz volt fenn, onnan van összehasonlítási alapom.
2015. júl. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!