Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ájulás lehet az agyvérzés...

Ájulás lehet az agyvérzés (stroke) előjele?

Figyelt kérdés

2014. márc. 12. 08:17
 1/10 gelazso ***** válasza:
lehet, de csak akkor ha egyedül nem tér magához a beteg
2014. márc. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
igen lehet, meg még vagy millió más nyavajának is. ájulással mindig orvoshoz kell fordulni
2014. márc. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
azért sok ember ájul el és nem emiatt hanem mondjuk ingadozik a vérnyomása, esetleg leesett a cukra, vagy zárt légtérben kevesebb oxigénhez jutott épp a szervezte, de nekem volt pl buszon utazástól hányinger következtébben is. Tehét ezer oka lehet sokkla kisebb rá az esély hogy stroke miatt legyne mint az egyéb dologk miatt.
2014. márc. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Persze, ezt tudom, de elvileg lehet stroke vagy infarktus előjele? Idős emberről van szó (rokonom).
2014. márc. 12. 11:18
 5/10 anonim ***** válasza:
aki elájul általában beüti a fejét esés közben, lehet mire magához tér, fel sem tûnik neki egy enyhe agyrászkódás, aminek szintén lehet millió szövõdménye, köztük a strok ezért ha elájul valaki a közeledben, azonnal memtõt kell hívni, nincs vita alap.
2014. márc. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tipikus előjel egyiknél sem. Az agyvérzést inkább TIA, rövid ideig tartó agyi keringési zavar szokta megelőzni. Olvass utána: signs of stroke, TIA. Ájulás ezer dolog miatt lehet.
2014. márc. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
így van: nem tipikus előjele.
2014. márc. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tipikus, inkább a látásvesztés, a szellemi teljesítmény csökkenése, félrebeszélés, vagy az állkapocs és a nyelv félreállása a gyakoribb
2014. márc. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 KovA1963 ***** válasza:

Inkább jele lehet mint előjele...

Szerintem ritkán jelzi ájulás azt, hogy stroke fog következni.

Viszont stroke következtében elájulni életszerűbb...

Esetleg ájulás következtébeni esés/agyrázkódás kiválthatja a stroke-ot.

Ha már stroke-kal összefüggésben van ájulás - az illető nemigen tér teljesen magához.

Viszont van lappangó stroke is - pl. agyrázkódás után néha csak több órával később jön a fekete leves - amit viszont fejfájás jelezhet előre.

2014. márc. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sajnos szerintem lehet. Nálunk ájulással kezdődött és amikor felébredt őrületes fejfájása lett. Agyvérzést kapott.
2014. aug. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!