Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hálapénzt mennyit illik/kell...

Hálapénzt mennyit illik/kell adni bokaműtétnél?

Figyelt kérdés
És műtét előtt vagy után adjam?Ha nem adok is foglalkoznak velem normálisan?
2014. ápr. 29. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Én tájékozódnék a dokinál hogy kb. mennyi ideig tartó műtét lesz. Egy 20 perces rutinműtétért adnék 10 ezret, egy 2 órás műtétért meg 50 ezret.


Adtam már hálapénzt többször, előre adom nyitott jól áttetsző borítékban, ha a doki udvariaskodni akar, akkor mondhatja, hogy csak utólag elégedettség esetén fogadja el.

2014. ápr. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Helye válogatja, meg a műtőorvos rangja.

Most tervezik, hogy legyen bűncselekmény annak is, aki elfogadja, s annak is, aki így "veszteget" meg orvost.

Van, hol a főnővér tudja a tarifát, és súg a betegnek,ez általában belgyógyászaton van, hogy a prof. úr nem kezdi el a műtétet, míg be nem fizeti a beteg a tarifát. Ez 100 ezer körüli, de ebben már a nővérek járandósága :) is benne van.Máshol a betegek adják szájról, szájra, ki mennyit adott.

Elvileg ez hálapénz volna, tehát utána volna logikus, meghálálni, hogy jó ellátást kaptál. De van, aki előre várja. Attól is függ, diák vagy-e, nyugdíjas...mit várhat tőled.Ha nem rezidens az orvos, aki néha 5 ezernek is örül, akkor egy adjunktust, docenst lekezel az ember 10 ezer forinttal, ha látszik is rajtad, hogy ennyi pénzt könnyen kiköhögsz. A kislányom a kézműtétje után adott egy Komolyzenei CD-t a dokinak, és benne egy borítékban 5 ezer forintot hálás köszönettel. Ha engem műtött volna, adtam volna 20 ezret. De hallottam, aki 50 ezret adott. Én ezt már túlzásnak tartom, hisz csak a munkáját végezte, és semmiben nem éreztük, hogy megkülönböztetett eljárást kaptunk volna. Sokszor ez jobban megviseli a beteget, mint a műtéti hercehurca.Szóval több tényezőtől függ. De a legtöbb orvos elteszi a borítékot, s el is felejtette, kitől kapta.Aki kedves, azután is kedves, aki pokróc, azután is, hogy kapott tőled.

2014. ápr. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Illeik/ nem illik, de nem kötelező a dolog.
2014. ápr. 30. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Most volt bokaműtétem.

Szerintem ne legyen alpvetés. Én van, hogy nem adok.


Most én is adtam, de csak mert az ország egyik legjobb dokija műtött. (Szerencsém volt)

2015. márc. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
SEMMIT! Kapnak fizetést!
2018. jún. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha sebészek nem kapnának paraszolvenciát akkor még a maradék is elmenne külföldre.


Nem véletlenül hiányszakma a sebészet, nagyon rosszul keresnek.

2019. ápr. 15. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!