Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy zajlik egy epekőműtét...

Hogy zajlik egy epekőműtét (laparoszkópos)? Mennyi idő a felépülés? Az altatás milyen? Minden érdekel!

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy altatnak (remélem túlélem), de utána mennyire fáj az a 3 kis pont? Lehet utána egyből felülni/sétálni? Emelni úgy tudom 1 hétig nem szabad, ez így van?

2014. ápr. 30. 11:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%

Nekem egyáltalán nem fájt, csak sajgott kicsit, bár én jól bírom a fájdalmat :D Reggel műtőttek, este már sétálgattam. Sőt kell is, annál hamarabb gyógyulsz.

Emelés varratszedés után mehetetett.

2014. ápr. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
A műtét alatt gondolom katétert is kapok, ugye? Utána mennyi infúziót adnak (ha adnak egyáltalán)?
2014. ápr. 30. 11:58
 3/25 anonim ***** válasza:
77%
Nem fáj. Ébredés után kellemetlen, de nem olyan vészes. Felkelni egy darabig még nem tudtam, főleg mert az oldalamból lógott ki egy cső. Egyedül annak a kivétele volt fájdalmas másnap reggel. Katéter nem volt műtét közben, utána viszont kicsit necces volt fekve, kacsába pisilni. A műtét utána nap délelőtt mehettem haza, akkor már egész jól voltam, bár nem ugráltam nagyon. A műtét utáni második nap délutánján meg már kb gond nélkül mentem tanfolyamra. (mondjuk ott végig ültem, nem kellett mozogni)
2014. ápr. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%

Nem kapsz katétert műtét alatt. Én kaptam rendesen infuziót, de azért mert cukorbeteg vagyok, enni meg nem tudtam még, azért kaptam kajaként.

Nekem gyorsan ment, mivel annyira jól ment, hogy csövet se kaptam.

2014. ápr. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Tavaly császároztak, akkor is volt drain/drén csövem, én is kibírtam hangos röhögés és tapsikolás nélkül, mikor kivették, de akkor nem az volt a legnagyobb problémám. :) Ajj, és akkor a lányok hogy pisilnek, ha mi nem tudunk kacsába, de felkelni sem szabad, és még az infúziót is tolják belénk? Mmm... Ettől jobban félek, mint a császártól, főleg az altatás miatt. Az csak annyi, hogy adnak egy maszkot, és alszol is? Ez is úgy megy, hogy a testsúly alapján állapítják meg az adagot? Félek, hogy a 10 kilós fiam majd cipeltetni akarja magát a műtét után, nekem meg nem lesz szíven nem felemelni...
2014. ápr. 30. 12:14
 6/25 anonim ***** válasza:
82%
Én este tudtam pisilni, akkor már fenyegetőztek, hogy katáter, ha nem megy, mivel már 2 infuziót belém töltöttek. De aznap este már fel lehetett kelni óvatosan és kimenni pisilni.
2014. ápr. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%
Nekem nem maszk volt altatásnál, hanem vénában.
2014. ápr. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Jó tudni, hogy ti ketten már túléltétek minden további probléma nélkül, talán én sem leszek kivétel. :D

Jöhetnek még élménybeszámolók, szeretnék felkészülni mindenre.

2014. ápr. 30. 12:22
 9/25 anonim ***** válasza:
68%

Szia. Engem május 8-án műtöttek, laparoszkóppal. Reggel mentem be a kórházba, délben műtöttek. Katéter nem volt. Én szerdán már nem ebédelhettem, és legközelebb pénteken reggel ehettem egy kis natúr joghurtot. Nem kellett kacsa, elmentem délután 3 körül wc-re és kész. Nem olyan vészes a fájdalom, inkább a cső zavaró. Nekem nem fájt mikor kihúzták egyébként. Vénába adott szerekkel altattak, nem maszkkal. Először úgy volt, hogy szombat reggel mehetek haza, de olyan jól voltam, hogy péntek este hazaengedett a dokim.

Holnap szedi ki a varratokat a doki, utána lehet emelni, bár én már tegnap reflexből felkaptam a 15 kg-os fiam, mikor egy hatalmasat esett, de nem érzem, hogy gond lenne.

2014. máj. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad! Engem 28-án fognak műteni, de nagyon izgulok. Amúgy hogyhogy ilyen soká veszik ki a varratokat? Tudsz a sebekkel tusolni?
2014. máj. 17. 18:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!