Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orvosi mulasztás, és etikátlan...

Orvosi mulasztás, és etikátlan eljárás miatt szeretnék panaszt tenni egy orvos ellen. Ki segíthet? Valószínűleg a rokonom életébe fog kerülni a mulasztása, de minimum durva életminőség romlás lesz a vége előreláthatóan.

Figyelt kérdés

A kórház orvosigazgatóját, főigazgatóját kihagynám, mert ezek védik egymást tudom jól, eltussolják. A MOK-nál lehet panaszt tenni esetleg, vagy csak a betegjogi képviselő jön szóba? Vagy ki(k) még? Ha személyesen nem tudom megkeresni az illetékes betegjogi képviselőt, levélben megírhatom neki a konkrétumokat és a kérdéseim? Kérlek segítsetek, nem vagyok rosszindulatú bosszúálló, de ez az orvos már megérdemli, mert nem csak mi jártunk pórul vele. Örömmel venném esetleg azt is, ha tudna írni személyes tapasztalatokat valaki, aki már tett panaszt orvos ellen.

Előre is köszönöm



2014. máj. 23. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fordulj a betegjogi képviselőhöz, minden kórházban ki van függesztve a neve.
2014. máj. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az illetékes betegjogi képviselőhöz kell fordulni. Mi történt a rokonoddal? :(
2014. máj. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
a betegjogi képviselő ugyanúgy moss az orvost. az orvosi kamarához szintén semmi értelme, egymást védik. igazából nem sok lehetőséged van, az ügy jellegétől függ, de csakis jogi úton tudsz elérni bármit is. a többi esélytelen, higgy nekem, van tapasztalatom bőven. egyedül bírósági úton tudsz fellépni normálisan ellenük, de ott is csak akkor ha kellő bizonyítékok a kezedben vannak.
2014. aug. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi, közben megkérdeztem egy helyi ügyvédet, aki közölte, hogy ismeri az illetékes betegjogi képviselőt, és ő meg fog nekem ígérni mindent, aztán amint kiteszem a lábam az irodájából, az első dolga, hogy felhívja az illetékes orvost/orvosokat, hogy le tudják védeni magukat (még azt is elmondja, ki, mi miatt, melyik beteg ügyében fordult hozzá), és még az sem kizárt, hogy én jövök ki rosszul a helyzetből. Tanácstalan és szomorú vagyok, ebben az országban már mindent lehet
2014. aug. 8. 15:46
 5/12 anonim ***** válasza:

így van! én is ezt mondom neked! nálunk a betegjogi képviselő elég félreértelmezett módon működik, ugyanis a beteg jogai helyett a kórház és orvosok jogait ill. érdekeit védi. ekkora maffiával szemben te nehezen tudsz szembe szállni. még a bírósági út is nehézkes, mert ott meg persze jön majd az iü. orvosszakértő, aki természetesen megint nem fog ellentétes álláspontú véleményt kiadni, ami kedvezőtlen az orvosoknak. úgyhogy a betegjogi képviselővel különösen vigyázz, azokat pont ezért alkalmazzák! kiszednek belőled minden infót, hogy kellően tudjanak aztán védekezni majd a bepanaszlott orvosok. még mindig a bírósági út az egyetlen sztem, de valami nagyon rámenős ügyvéddel jutsz csak vmire. minden egyéb felejtős ...

Igen, sajna ilyen országban élünk. Itt ha kell, még az iü. szakértő is bebizonyítja neked az ellenkezőnek az ellenkezőjét is, lényeg, hogy neked nem lehet igazad. ennyi röviden. nekem évek óta a legképtelenebb (de már megmosolyogtatóan abszurd) baromságaikat, képtelenségeiket adják elő, és mégis "nekik van igazuk", a kutyának nem tűnik fel, hogy nettó ökörség az egész irományuk és egyáltalán a nemlétező érvrendszerük...

2014. aug. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon felháborító! Nekem maximum orvosi leletek vannak a birtokomban, amikben még laikusként is felfedezek szamárságokat, és a háziorvos hívta fel a figyelmem, hogy itt több szinten is hiba történt, nem is kicsi. De úgy van ahogy írod, én is azt sejtem, hogy majd jön egy "független" igazságügyi szakértő, aki megmagyarázza, hogy nem történt mulasztás, sem hibázás. Most már letettem a dologról, de nem emiatt, hanem belefáradtam, meddő küzdelem, akár évekig, kinek van ehhez ereje, ideje, felesleges pénze?! Köszönöm a választ, és hogy megosztottad a tapasztalataid, minden jót kívánok a továbbiakban!
2014. aug. 8. 17:47
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
igen, erről van szó és pont erre játszanak. sajnos az embernek elfogy az energiája a harchoz, de pont ez is a céljuk, addig húzzák az ügyet a képtelen "szakvéleményeikkel", hogy már a végén te magad kéred az eljárás megszüntetését, mert nem bírod erővel a sok hülyeséget. hát akkor kitartást ...
2014. aug. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%
Miért mi történt a rokonoddal?
2014. okt. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
Mi lett azóta?
2014. okt. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Milyen orvos mulasztott?

Intenzíves?

2014. okt. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!