Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Felszínes sebre kell tetanusz?...

Felszínes sebre kell tetanusz? Illetve mik a jelei a betegségnek?

Figyelt kérdés

Felületi karc, kb. 1 cm-es seb, vérzett, egy drót karcolt meg. Most nem szivesen szaladnék oltásért, ha nem muszáj. Milyen jelei vannak, illetve mennyire veszélyes, és mennyire valószínű, hogy elkaphattam?


Igazából ezerszer voltak már sebeim, de most mindenki ezzel riogat, hogy tetanusz oltás kell.



2014. jún. 21. 23:00
 1/4 anonim válasza:
Így látatlanból nem 100%, de ha karcolás, akkor csak a hajszálereid sérültek meg, így nem kell tetanusz. Ha vénás vagy netán artériás vérzésed lenne, akkor kellene, meg ha komolyabb seb de ez ahogy írtad, csak karcolás. Azért fertőtlenítsd le mihamarabb (fertőtlenítőszerrel, de ha nincs, akár sima ételecettel). A jele csakis a piros vonal lehet, ami a sérült helyből kiindulva megy lassan a szív felé, ha azt eléri, vérmérgezésben meghalsz, de addig rengeteg idő eltelik, amíg megkaphatod a tetanuszt. Nézz rá éjjel 4-kor mondjuk csak egy pillantásra, és ha nincs csík, nincs gond.
2014. jún. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Engem nemrég harapott meg egy kutya, az is felületes sérülés volt, alig vérzett. Nem akartam elmenni orvoshoz vele, de ismerősöm mondta, hogy egyik rokonának is hasonló sérülésre egyből tetanuszt adtak. Rám hozta a frászt, ezért elmentem a háziorvosomhoz, aki azt mondta, hogy kenegessem betadine-nal és rögtön be is oltott elővigyázatosságból.
2014. jún. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


A 16. oldalt nézd meg, ott egy táblázatban benne van, hogy mitől lesz tetanusra gyanús egy seb. Ha több szempont is vonatkozik rád (a leírásod alapján szerintem nem), akkor fordulj orvoshoz.


A tetanusz első tüneti között az állkapcs merevsége a legjobb azonosító, ha ilyet tapasztalsz azonnal fordulj orvoshoz. (A piros csíknak, amit említettek, semmi köze a tetanuszhoz)

2014. jún. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Eltelt 4 nap, és normálisan érzem magam. Mondjuk azt írják a lappangási idő 3 hét, de 90 nap is lehet. De átlagosan 1 hét.
2014. jún. 25. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!