Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akkor is meghalt volna,...

Akkor is meghalt volna, hogyha valaki elkezte volna a mellkasi kompressziókat?

Figyelt kérdés
Ma sajnos volt szerencsém együtt dolgozni a mentőkkel. Egy idősebb (63 éves) néninek leállt a szíve. Eleinte a gép 1 sokkot tudott leadni, majd azt követően nem sokkolandó ritmusba esett a beteg. Parkinson-kóros volt. Hogyha valaki elkezdte volna az újraélesztést a mentő kiérkezése előtt, lett volna valami esélye a betegnek?

2014. jún. 27. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lett volna esélye. Természetesen nem lehet azt mondani, hogy biztosan felépült volna, de sokkal több esélye lett volna, mint így. Mindig is azon a véleményen voltam, hogy az XYZ kantátái helyett újraélesztést kellene tanítani az iskolákban.
2014. jún. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen...kéne...dehát kit érdekel az elsősegély,az újraélesztés?Senkit...amíg nem történik meg a baj az illető közeli hozzátartozójával.
2014. jún. 27. 23:44
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Jogos. Sokan azt hiszik, ez olyasmi, ami csak mással fordulhat elő. Pedig az alapműveltség részét képezi (képezné) szerintem, hogy egy - mondjuk 14 év feletti - ember legalább a BLS-sel tisztában legyen, felnőttektől pedig elvárható lenne a közterületeken kint lévő automata defibrillátor használata is.
2014. jún. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Így igaz...


És még néha az embert nézik hülyének,ha érdekli az ilyesmi. :|

2014. jún. 28. 21:38
 5/8 A kérdező kommentje:

Amúgy elnézést kérek,a 49%-os válaszodért (részből) én tehetek,mert telefonon voltam,és véltelenül a kék nyomódott meg zöld helyett. :/


Elnézést,sajnálom.

2014. júl. 1. 21:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmi gond. Hidd el, hogy meglehetősen hidegen hagy a GYIK-en kapott pontszámom :-)
2014. júl. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem lepődtem meg ezen :D
2014. júl. 3. 19:15
 8/8 anonim válasza:
65%
Lehet, hogy megmenthető lett volna. Esélye sokkal nagyobb lett volna. Az elsősegéllyel pedig mindenkinek tisztában kellene lennie. Például párom, aki eszméleténél volt a baleset bekövetkezésekor, próbáltam oldalára fektetni, hátha jobb lesz neki (stabil oldalfekvés, tudom, ájultaknál használják), de nem. Akkor hanyatt fektettem, és a kezét a szíve felé tettem, és beszélgettem vele, nehogy elájuljon és lenyelje a nyelvét véletlenül... Elkötöttem a sebét ahogy édesanyám tanította (nővér vol), és felette, hogy ne kapjon túl sok vérellátást, mert elvérezhet... s a sokk mellett még mentőt is volt erőm hozzá ki hívni. Ezekkel azért alapvetően nem ártana tisztában lenni.
2014. nov. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!