Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan történik az altatás,...

Hogyan történik az altatás, ha gázzal csinálják?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszoljanak, akiket gázzal altattak már.
2010. jan. 5. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem 8 éve a császármetszésemnél altattak gázzal.Nem nagy valami,egyszerűen az arcodra teszik a maszkot amiből te szépen belélegzed a gázt .Nekem a doki elkezdett számolni kettőnék már aludtam pillanatok alatt elalszik az ember.
2010. jan. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem hasműtétnél lecsatoltak és számolnom kellett.3ig nem jutottam el. Ne félj tőle:)
2010. jan. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bocs "kettőnél"
2010. jan. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
kaptam egy szurit majd az arcomra tették a maszkot és számolni kellett. 10 től visszafelé... 8 ig jutotam. aztá mikor már alszol ledugnak egy csövet és azon keresztül lélegeztetnek. Állitolag nem vészes. nekem leállt a légzésem, a szivem klinikai halál állapotába jutottam 5 éve egy sima fülmütét miatt. Állitolag alergiás sokkot kaptam az alatástól. volt ,,tulvilági élményem is de nem ezt kérdezted. A füémütétem nem ikerült azota is szenveek és nem merek visszamenni mert félek az altatástól.
2010. jan. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem plasztikai műtétem volt, az egyik fülem elállt, úgy születtem és nagyon zavart. Kaptam szurit, valami nyugtató lehetett benne, majd lecsatoltak az ágyra, ahova felfektettek, nyomtak valamit a szárnyastűbe, aztán már kezdett sötétülni minden, közben kérdezték hogy hívnak, hol lakom, majd a születési dátumot már nem tudtam megmondani, elaludtam. Érdekes élmény volt, néhány pillanat volt az egész. Semmi komplikáció nem volt hála az égnek. Viszont kellemetlen volt nekem altatás után, nagyon szédültem, nem tudtam hol vagyok és egyfolytában sírtam. Altatni fognak? Ha igen, miért, mit csinálnak?
2010. jan. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok,még annyit hogy a tubustól amit ledugnak a torkodon a lélegeztetés miatt ébredés után fájhat a torkod meg be lehetsz rekedve de hamar elmúlik.
2010. jan. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

16:37 vagyok.


Még kimaradt, hogy nekem is tartották a maszkot, de nem rakták rám, csak mondtak hogy lélegezzek mélyeket. És nekem is ledugtak csövet, de persze altatás alatt, semmit nem éreztem, csak amikor felkeltem, nagyon száraz volt a torkom és fájt is kicsit.

2010. jan. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 éve volt,és kaptam egy infúziót, azután a maszkot az arcomra rakták.10-től vissza fele kellett számolni,de én 2x kezdtem el mert valami bibi lett és nem aludtam el.:) Az orvos elkezdett viccet mesélni,de a végét már nem értettem,mert bealudtam :D Na a felkelés az borzalmas volt :S
2010. jan. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
16.40-es vagyok,a maszkot nekem is csak az arcom felé tartották.
2010. jan. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Engem 3x műtöttek,először 77-ben,az nagyon rossz élmény volt. Mikor az arcomra tették a maszkot,elkezdtem számolni,8-nál azt mondtam- ennyi elééééég....és zuhantam,de olyan rossz élmény volt,azt hittem sosem ébredek föl. Utána 3 napon keresztül hánytam. A második altatás - na az már más volt - ma is szívesen emlékszem rá vissza, nagyon szuperul éreztem magam,lebegtem,de nagyon jó érzés volt! Ébredés után persze 2 napig megint hánytam. Harmadszor mikor műtöttek, mondtam a dokinak, hogy az ébredés utáni hányástól félek,mivel már 2x átéltem ezt. Erre ő azt mondta,csakis az orron keresztül lélegezzem be az étert! Szót fogadtam,és láss csodát - pikk - pakk fölébredtem,és olyan jól éreztem magam hogy csak na. Tehát nem mindegy, hogyan lélegezzük be az étert.
2010. jan. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!