Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Meglumbálták a geincem,...

Meglumbálták a geincem, helyre jöhetek még?

Figyelt kérdés
Meglumbálták a gerincem oktoberben. Hogy zajlik egy lumbálás? és utána 3 órát feküdtem. ugy halottam 24 kellett volna. 6hétig ágytálaztak. azután tolokocsival közlekedtem. most is alig tudok járni. a háziorvosom azt mondta lehet már teljesen nem jön helyre... a lubmálást végző doki ronthatott el valamit? mit tehetnék? és tudja valaki pontosan hogy zajlik a lumbálás utáni időszak ?
2010. jan. 6. 20:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Küldtem neked emailt!!!!!
2010. jan. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szia! A lumbálás az gerincfolyadék mintavétel, tényleg nem ártott volna még feküdnöd, na de ettől nem bénulsz le. Teljesen helyre fog ez jönni. Ha nem, annak nem az lesz az oka, hogy te csak 3 órát feküdtél. De miért nem mondták el mit tehetsz és mit nem? Azért lumbálás után nem ártott volna.
2010. jan. 8. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Az orvos azzal kezdte hogy fájdalom mentes az egész..és mikor meglumbált azt mondta hagyjanak pihenni. 3 óra mulva pedig bejött hogy sétálgassak. Én hallgattam rá. Uána pedig olyan fejfájás gyötört és olyan szinten nyilalt a gerincembe végig hogy azt hittem meghalok. Csak bőgni tudtam és orditani a fájdalomtól. Nagynehezen aadtak fájdalomcsillapitot és nyugtatot. de alig használt valamit.. ezután halottam hogy állitolag 24 orát kell lumbálás után mozdulatlanul pihenni. hát a 3 közel sincs a 24 hez. elmentem dokihoz ő azt mondta akár 2-3 év eltelhet mire teljesen rendbe jövök..de lehet kötött marad... hát ez igy 20-on évesen nem jo kilátás :S munka keresés közepén voltam amikor ez történt.. igy még el sem tudok helyezkedni..most 2-3 évig itthon tornázgassak.. hát szép mondhatom hogy ennyire felelőtlenek a mai orvosok.. szó szerint elvett pár évet az életemből..és pont akkor amikor kezdtem talpra állni. a dokim azt mondta amiatt van ez a kötöttség és amiatt voltam eddig fekésre kényszerülve. mert nem feküdtem a lumbálás után eleget....és a folyadék nem lassan potolodik amit leszivtak... de két három év az szörnyű :S
2010. jan. 8. 12:15
 4/19 anonim válasza:
Képzeld,pár napja voltam lumbáláson,kifeküdtem a 24 órát és 4liter folyadékot ittam meg,én SM beteg vagyok.Alényeg hogy utánna sem birtam felkelni,csak vízszintesen tudtam feküdni,úgy jöttem haza a Kórházból mind egy béna,2napja tudok járni.Én mindenkit lebeszélnék a lumbálásról.Az orvosok nem tájékoztatnak a hogy mi történhet utánna!Jobbulást Neked!Nagyon érdekel hogy mi van Veled.
2010. febr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A legutolso kommentezőnek írom. Hát már most lesz 1 éve hogy meglumbáltak. Igaz az érettségimet tolokocsival nyomtam végig. :S és az elején még csak 10 percet tudtam ülni igy egy irásbelim meg se tudtam csinálni :S kész szenvedés volt :( annyi szerencsém volt hogy mivel megljelente igy engedélyezték a dupla szóbelit. arra az időszakra már annyira jol voltam jol hogy leszóbeliztem 1 nap mindenből. de a lényeg hogy sikerült :) de a gerincem kötött maradt:S csak ugy tudok lehajolni egy ceruzáért hogy hajlitom a lábam mint az idősek :S ez van :( 20on évesen jol megcsinálták nekem. Soha többet nem engedem. és én is azon vagyok amin te hogy nem tájékoztatják az embereket hogy utána mi lesz. na meg az első napokban az a fájdalom :S gondolom te már csak tudod hogy mről beszélek .:( neked minden jo már ? te hogy vagy azóta?
2010. máj. 3. 18:45
 6/19 anonim ***** válasza:
ez nagyon furcsa. szerintem nálad valamit elronthattak, csak nem akarják bevallani. engem tegnap este lumbáltak, most már itthon vagyok, igaz továbbra is fekszem, meg sokat iszom. eredetileg azt mondták, hogy 2-3 órát feküdjek utána, de sajnos a sok ivástól ugye menni kellett, végül megengedték másfél óra után is, hogy felálljak, de rögtön visszafeküdtem, aztán kb. ugyanabban a helyzetben voltam egész éjszaka (plusz egy kimenetel), de sétálásról szó sem volt, nem is tudom nálad miért erőltették. most is jobban esik, ha fekszem, de tulajdonképpen már tudok lassú menetben mindent csinálni, azt is azért lassan, hogy nehogy megfájduljon a fejem. állítólag még a 2., 3. napon lehet kicsit rosszul lenni, ezt még meglátom, de te szerintem reklamálj valahol,mert nagyon nem normális, ami veled történt.
2010. máj. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nekem 8-án csinálták, és kb semmi tünetem nem volt utána. Kicsit fájt amikor levették, de pl a csontvelőbiopsziához képest semmi nem volt.

Mondjuk nálam bent volt egy neurológus professzor is, mondta mindig, hogy mit csináljanak meg hogy.Mikor 3-4 óra fekvés után meglátott állva, mondta, feküdjek vissza, kérjek ágytálat, ne mászkáljak.


Nem az alapbetegséged miatt lett ez a bajod, hol csinálták ezt neked?

2010. jún. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is tuti, hogy műhibáztak vagy valami, csak elsumákolják. Nem normális, hogy ez történt.
2010. jún. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
5 lumbálásom volt, volt, hogy 30 percet feküdtem csak, de semmi ilyesmi bajom nem lett. neked valamit elrontottak.
2010. szept. 19. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
Nekem 4 lumpbálásom volt.először 2 órát feküdtem ,mert azt mondták annyi is elég , utána hetekig csak feküdni tudtam kontrollon(vérvétel) meg azt hittem meghalok vagy elájulok ,olyan fejfájásom volt meg hátfájásom. Utána mindig sokat feküdtem ,de azóta se tudok annyit ülni mint régen. Szóval akinek lesz lumpbálása feküdjön 24 órát és WCre se lehet felkelni , megéri feküdni.
2011. febr. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!