Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Epekő által okozott hasnyálmir...

Epekő által okozott hasnyálmirigy gyulladásból gyógyult e már fel valaki?

Figyelt kérdés

Epekő zárta el az epevezetéket, ezáltal a hasnyálmirigy begyulladt, endoszkópos vizsgálat során nem sikerült eltávolítani a követ.

Volt e valakinek ilyen problémája? A gyulladás csillapítása után megműtötték e? Mennyi ideig volt kórházban?


2010. jan. 13. 07:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Hú, nekem az anyósom járt így, de már jó régen, kb. 15 éve. Elméletileg, a véreredmények alapján, meg kellett volna halnia. Megműtötték, él és virul, bár állítólag emiatt cukorbeteg lett.
2010. jan. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amíg a gyulladás fennál,addíg,csak vészhelyzetben operálják.Pl:ha tályog alakul ki a hasnyálmirigyben.Elősször megpróbálják csillapítani a gyulladást,ugyanis ideálisabb nem gyulladt területet operálni.Az antibiotikumos kezelés ideje 7-10 nap.A végleges megoldás minden esetben a műtét,mert ha nem veszik ki a követ akkor újjabb gyulladásokat fog okozni.De az is lehet,hogy ha lemegy a gyulladás,és már nem duzzadt az epevezeték akkor újra próbálkoznak az endoszkóppal,és sikerül így kivenni.Minden majd a leleteken múlik.

Ha műtétre kerül sor,akkor egy egyébbként egészséges ember 7-10 nap alatt felépül.Persze ez függ attól,hogy volt-e már 2 infarktusa,magasvérnyomásos-e,88 éves-e.Mert ilyenkor elhúzódik a gyógyulás.De nagyon sokan meggyógyulnak 88 évesek is,ami szerintem is kész csoda,pedig már sokszor láttam ilyet.

2010. jan. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem most pont ez a bajom :D Elakadt a kő azt türközéssel kiszedték kitágitották az epe vezetéket és haza engedtek rá 2 napra. Majd valamikor meg kiveszik az epémet ha lesz gépe a kórháznak. Hazajöttem írt a doki gyógyszert (Cifran) a hasnyál mirigy gyulladásra. Azt mondta szedjem mert a gyulladás nem megy le könnyen.A műtét után 3 napot kell bennt lenned majd a kórházban
2010. dec. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!