Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek van egészségügyi...

Szerintetek van egészségügyi összeesküvés és/vagy gyógyszermaffia?

Figyelt kérdés

2014. aug. 18. 18:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%
Persze hogy van.
2014. aug. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
24%

Ez nem is kerdes.


Szerinted nekik mi az erdekuk, minel tobb egeszseges ember vagy minel tobb beteg ember... Hogy profitalnak jobban?

2014. aug. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hát szerintem is van, gyógyszermaffia biztosan. Hiszen a gyógyszerkerben igen nagy profit van. Csak kíváncsi vagyok mások véleményére is...
2014. aug. 18. 18:27
 4/17 Aspartia válasza:
24%
mér, szerinted nincs?
2014. aug. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem kétségtelenül vannak csúnya dolgok a kapitalizmusban és az egészségügyben, de abban nem hiszek, hogy szándékosan betegítenék az embereket esetleg néhány egészen extrém esettől eltekintve.


Emellett őszintén hiszem, hogy az úgynevezett "alternatív" gyógymódokkal kereskedők ugyanolyan rosszak, vagy egy csomó esetben még rosszabbak. Nagyon érdekes, hogy bizony az alternatívok se emberbaráti szeretetből ingyen adják a szereiket*, és természetesen ők is érdekeltek abban, hogy te minél többet vegyél, mégis velük kapcsolatban fel se merülnek ilyen gyanúk, csak mert ártatlanul felhúzzák a szemöldöküket és azt mondják: de hát én alternatív vagyok, ellenben a gonosz csúnya gyógyszermaffia milyen gonosz!!!


* és míg egy gyógyszergyár esetében a gyógyszer árában értelemszerűen benne van a több tíz éves törvényileg kötelező vizsgálat és kísérletezés, a tudományos munka, addig az alternatívoknak nem kell ezért cserébe felmutatniuk semmit.


Egy gyógyszergyárnak egy pestisjárvány érné meg legjobban, akkor olyan kereslet lenne a gyógyszereikre mint állat, mégsincsenek halomra pestisjárványok. In fact, a védőoltásokkal megszüntették a legcsúnyább betegségeket, amikből megint csak profitjuk származhatott volna. (Már ne is haragudjatok, de azt, hogy 100e emberből 2 helyett 8-nak lesznek autisztikus tünetei (vagy a védőoltástól, vagy nem), azt én nem tekintem nagy árnak azért cserébe, hogy milliók meg nem halnak bele a feketehimlőbe például)

2014. aug. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Sowilo ***** válasza:
100%

Nyilván van. A kérdés, hogy milyen formában.


Nyilván a hivatalos álláspontok szerint nyugodtan zabálhatjuk kilószámra a gyógyszert, sőt, kell is, még akkor is, ha egyébként semmi bajunk. Muszáj telenyomni magunkat mindenféle oltással, igenis létezik H1N1, meg disznóinfluenza, és minden ilyen híresztelés igaz, minden ilyen törekvés csak a javunkat szolgálja, bátran szedjünk be meg adassunk be mindent, amit az orvosok ajánlanak. Sőt, nagyon hülyék vagyunk ha nem tesszük meg, az alternatív gyógymódok haszontalanok, sőt, kuruzslásnak minősülnek, nem is léteznek igazából hatásos gyógynövények, mindenből kizárólag szintetikus gyógyszerekkel van lehetőség kigyógyulni. Sőt, igaz hogy csomó gyógyíthatatlan betegségre van már alternatív gyógymód ami hatásos, viszont ez igazából mind hazugság, csak a kárunkat akarják a gonosz kuruzslók, inkább szedd életed végéig a gyógyszert, az a jó. Óvakodj a zsírtól! Hiszen igaz hogy már bizonyítva van az ellenkezője, de akkor is attól leszel szívbeteg, meg koleszterin, meg minden! Inkább ezt a kémiai szart, ezt a finomított étolajat egyed!


Viszont ott a másik véglet is. Az alternatív média is rengeteget túloz. Menj el a guruhoz aki majd ráteszi a válladra a kezét százezer forintért, és holnapra kigyógyulsz a rákból! Ha mégsem, az a te hibád, mert nem vagy eléggé harmóniában az univerzummal! Gyomorrákod van? Egyél minden nap 3db összefont fűszálat, a józsibácsi is így gyógyult ki belőle egy hét alatt. Ne egyél húst, mert az nagyon rossz, biztos az az oka minden bajodnak. De persze cukrot meg kenyeret meg megdonálcot azt ehetsz, attól semmi bajod nem lesz, de húst azt ne mert kirohad a beled! Legyél vegán, mert vannak vegán testépítők is! Biztos ők is csak salátáznak egész nap, nem ám szigorúan kiszámolt étrendet követnek, biztos jó lesz a zöld kaja ebben a formában is. Tegyél a gyerek nyakába borostyánnak álcázott olcsó műanyag nyakláncot, mert akkor majd biztos nem fog egész nap visítani. Ha mégis, úgyis megfullad tőle, szóval végül is abbahagyja a visítást.


Oké, a komédiából ennyi elég lesz. Nyilván lejött mindenkinek a lényeg. Az egy dolog, hogy a gyógyszermaffiák át akarnak minket verni. De majdnem ekkora biznisz van a kamu alternatív gyógymódokban is. Félreértés ne essék: én is a természetes módszerek híve vagyok. Viszont nagyon nyitva kell, hogy tartsd a szemed, ha nem akarod, hogy legalább úgy pórul járj, mint a kamuinfluenza oltásokkal. Az élet minden területén vannak emberek, akik mások kárán akarnak meggazdagodni. Aki még nem jött rá, az majd rá fog. Nincs tiszta jó és rossz oldal. Az élet nem egy romantikus regény sajnos.

2014. aug. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"De majdnem ekkora biznisz van a kamu alternatív gyógymódokban is. Félreértés ne essék: én is a természetes módszerek híve vagyok. Viszont nagyon nyitva kell, hogy tartsd a szemed, ... Nincs tiszta jó és rossz oldal."


Teljesen egyetértek! Köszönöm a véleményed. :)

2014. aug. 18. 18:54
 8/17 anonim ***** válasza:
35%

Miert lettem lepontozva? Gyogyszermaffia igen is van es elegge elvakultnak kell lenni, aki nem latja.


Alternativ gyogymodokat minden iranybol tamadjak, persze van egy csomo amit ugyanugy ok penzelnek, de a termeszetes dolgokat mint peldaul a barackmag, parlagfu, kulonbozo 'gazok' ingyen is megtudja szerezni mindenki, amik rengeteg embernek segitenenek kulonbozo betegsegekben. De persze mindenhol cask azt latod/olvasod, hogy ne mert felelotlenseg es karos.


Gyogyszerbol viszont mindenki tudja, hogy egyik panaszra segitseg, de viszont sok mas bajt is eloidez, amire megint kulonbozo gyogyszerek es kezelesek kellenek. Nekik ez a profit, nem pedig az, hogy te a sajat kis eszedbol egeszsegesen eldegelsz kidobott kezelesek/gyogyszerek kifizetese nelkul.


Kemoterapia: oli a sejteket, tobb embert megol, mint maga a rak. Miert nem kutatjak a valodi kivalto okat, miert a sugarkezelest eroltetik annyira, mikor nem nagy a tulelesi esely. Tobbszor is bizonyitottak tudomanyosan is, hogy a sugarkezeles okozza az atteteket es az ep sejteket is megtamadja es atvaltoztatja rakka. Rengetegfelekeppen meglehetne gyogyitani a betegeket, ugy hogy kozben nem halnak bele a kezelesbe, de nem teszik, mert a kemo jol profital nekik.


Oltasok: Az emberiseg letszamanak kontrollja, rengetegen lebenultak, kulonbozo gyogyszerektol. Sokkal tobb beteg van azok kozott, akik megkaptak a mereginjekciojukat, mint azok akik nem. Es vajon miert buntetik meg a szuloket, ha nem adnak a gyerekeiknek oltast?


Es meg ezeken kivul rengeteg dolog van....


Aki lepontozott, jo lenne, ha ezeket a dolgokkal tisztaban lenne eloszor, es felfogna, hogy mi folyik korulotte es nem pontozgatna tudatlanul birkamodra.

2014. aug. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
24%
Jaj istenem nyolcas, neked pedig nem ártana, ha magadra szednél egy kis természettudományos alapműveltséget, és nem habzsolnál be mindent, amit az alternatív média a kis fejecskédbe nyom. Aminek amúgy nemhogy a fele, hanem a 25%-a sem igaz.
2014. aug. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
61%

Márpedig, kedves 9-es, 8-asnak igaza van. Vagy szerinted véletlen, hogy Rotschildok, Rockefellerek, de még a Bush család is a gyógyszeriparba fekteti a zsebpénzét? Véletlen az, hogy gyógyszeripar szponzorálja az egyetemeket, hogy cserébe a hallgatók azt tanulják, amit ők diktálnak? Véletlen az, hogy a kuytát se érdekli a betegséged, illetve annak oka, hanem csak a tünetekre koncentrálnak, amikre jobbnál jobb kemikáliákat lehet beléd tömni? Véletlen lenne az is, hogy amikor már a csapból is az folyt, hogy a C vitaminból grammokban mérhető a napi szükséglet, a gyógyszeripar csak akkor volt hajlandó nagy kegyesen elmozdulni az általa fél évszázada megszabott 50mg-ról? Hogy tönkretették Szentgyörgyit? Hogy sorra eltűnnek a süllyesztőban a rák ellenszerei (többnyire a feltalálókkal együtt)?

Véletlen az, hogy 35 éve hátat fordítottam az orvosinak, és inkább műszaki vonalon folytattam?

2014. aug. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!