Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Melyik jobb? 1) állami orvos...

Melyik jobb? 1) állami orvos 2) magánorvos 3) természetgyógyász 4) egyéb? Nem csak kedvesség de szaktudás szempontjából is.

Figyelt kérdés

Eddig azt tapasztaltam hogy a magán és természetgyógyászok kedvesebbek, de szaktudás szempontjából ugyanott vannak mint az állami orvosok. Talán 1 fokkal jobb a természetgyógyász ha egységesen szemléli az embert, de ők is félrediagnosztizálhatnak.


Van valamilyen más kategória amiben érdemes keresni?

Kamu varázslós "gyógyítók" nem érdekelnek.



2014. szept. 5. 07:53
 1/4 anonim ***** válasza:

attól függ mi a bajod, ha eltört a kezed akkor ne természetgyógyászhoz menj.

amúgy az lenne az ideális ha az orvosok összedolgoznának a természetgyógyászokkal és az egyébbel, de hát ez csak egy utópia

2014. szept. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jaja, egyet értek az első válaszolóval.
2014. szept. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 homo ludensz ***** válasza:
Esete válogatja és a gyógyításra szoruló páciens saját megtapasztalása. Az viszont alapvető követelmény hogy a természetgyógyász sohasem az orvost helyettesítő gyógyító lehet inkább az orvost kiegészítő terápia a tevékenysége és jó ha a beteg által tudnak egymásról.Az ideális az orvos-természetgyógyász mert az feltehetőleg a hagyományos és az alternatív gyógyászatban is otthon van. Van már ilyen ha nem is túlsúlyban az orvosok között. A természetgyógyász nem diagnosztizálhat! Normális esetben elkéri az orvosi diagnózis vagy kórházi zárójelentés dokumentumait és abból kiindulva dönthet az alkalmazott terápiáról. Egy Röntgen,MRI, EEG. vagy egy laboreredményt csak támpontként használhat de nem bírálhat felül.A magánrendelés az pénzért megy tehát kötelező a mosoly viszont hogy szakmailag felkészültebb e az orvos azt nem hiszem.A kiemelt figyelem a pénznek szól.Az egész embert gyógytani lehetne de a szakosodás végett mindenki a rá tartozó részt kezeli a betegen és általában tüneteket kezelnek.(nem életmentő beavatkozáskor)!
2014. szept. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, én is erre gondoltam, hogy magánorvos+természetgyógyász 1 személyben.


Általános problémákra gondoltam, olyasmi mint belső szervek működése, általános vitalitás, esetleg mozgásszervi/keringési panaszok, de nem olyan hogy törés.


Arra gondoltam hogy szeretnék egy általános felmérést csinálni, hogy egyáltalán tisztában legyek a lehetséges fenyegetésekkel.

Meg van egy kisebb dudor a csuklómnál ami nem tudom hogy ganglion ciszta vagy értágulat, eddig 1 orvos azt mondta ciszta, másik szerint reuma. Értelemszerűen ez háziorvosi kategória lenne hogy egyáltalán meg tudja különböztetni és szakorvoshoz küldjön, de már itt problémák vannak. Illetve azt se zárom ki hogy mindkettő igaz.


Igen, főképp olyan orvos kellene aki az okot szünteti meg nem a tünetet vegyszerekkel. De legfőképp olyan, aki nem diagnosztizál félre és nem egy darab rongynak néz ha segítséget kérek tőle.

2014. szept. 5. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!