Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehetséges-e egy kórházban...

Lehetséges-e egy kórházban (pszichiátria-rehab) ) hogy a mobilos beszélgetéseket lehallgassák? (egy beteg panaszkodott mennyire kikapott, mert kifogásolta az ellátást rokonának)

Figyelt kérdés

2014. szept. 5. 09:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azt nem. De tudod, bárrki bármit hallhat... ahogy mondani szokták, még a falnak is füle van.
2014. szept. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem,ilyen nincsen.Itt arról lehet szó esetleg,hogy pont belépett az ápoló a szobába,és hallotta,hogy mit mond a beteg,vagy jöttek a hozzátartozók panaszkodni,és akkor derült ki.
2014. szept. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy segítetek. Állítólag a nővér szó szerint visszaolvasta a fejére, amiket mondott. Továbbá azt is erősítgeti, hogy 6-7 lépésnél közelebb nem volt hozzá senki. DE egyáltalán lehetséges mobilbeszélgetést lehallgatni egy kórházban?
2014. szept. 5. 10:29
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ápolóként mondom,hogy nem lehetséges.Csak a rendőrségnek lehet ehhez engedélye.
2014. szept. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A telefonálás a kórház folyosóján volt. ahol néhány beteg tartózkodott, de nem túl közel, ahogy írtam, több méternyire, és egészen halk hangon telefonáltak. Szegény rokonom, amúgy is ki van borulva, most még teljesen visszaesett a depresszióba, mert állítólag nagyon megfenyegették, mivel az egész ellátásra panaszkodott(pld. a kaja ehetetlen, moslékszagú, az ápolók és nővérek elviselhetetlenül durvák. ilyeneket mondott)
2014. szept. 5. 10:35
 6/13 anonim ***** válasza:
Azért az ápolók védelmére legyen szólva,a kórházi koszthoz nekik semmi közük.Csak addig érintkeznek vele,amíg kiosztják.Sajnos van egy-két ápoló akiknek jobb lenne ha más munka után néznének,de nem ez az általánosan jellemző.Csak sajnos ebből jön az általánosítás,hogy minden nővér bunkó.Engem ez mélyen elszomorít,mert látom minden nap,hogy a többség,hogy kiteszi szívét lelkét a betegekért,és utána meg ezt kapja az arcába.
2014. szept. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves 4/5-ös komment Írója, akkor ez valóban nem lehetséges, megnyugodtam.

Így sajnos, valaki mégiscsak "élőben" hallhatta, és beárulta a nővérnek. Akkor is szomorú, hogy a nővérek ennyire megfenyegetik a betegeket, mégpedig depressziós betegeket.

Tudom, hogy a rossz ellátáson nem lehet segíteni, de akkor a betegek a hibásak, mert kimondják, ami fáj nekik?

2014. szept. 5. 10:40
 8/13 anonim ***** válasza:
Természetesen nem.Én csak azt mondom,hogy az a pár bunkó nővér miatti általánosításból kifolyólag szenvednek azok az ápolók,akik lelkiismeretesen végzik a munkájukat.A betegnek joga van panansszal élni,és ha valóban jogos akkor tegye is meg.nincs ezzel semmi probléma.
2014. szept. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az ápolónők agyon vannak terhelve tisztelem is őket a helytállásukért!!! De-egy jó szó egy pszichiátrián azért gyógyítólag hatna a betegekre.


Hát a panasz-tevés nem fog menni, mert ő a súlyos depresszió mellé pánikbeteg is, és mindentől és mindenkitől halálosan retteg. Ezért beszélt csak telefonon. Ráadásul egyedül van vidéken, ahol senki se látogatja. (64 éves)

Így pld. már másfél hónapja nincs megmosva a haja, (azóta van bent)és senki se segít neki a fürdésnél, a zuhanyozóban is ájuldozik, ha nagy nehezen még valahogy ki bír tántorogni. (Remeg egész testében, keze-lába is)

Tudtok valamit arról, hogy Magyarországon hogyan lehet kikerülni egy pszichiátriáról? Gondolom itt nem működik a "saját felelősségemre hazamegyek" módszer?

2014. szept. 5. 10:57
 10/13 anonim ***** válasza:
Saját felelősségre nem,de ha van valaki aki gyámságot vállal érte,és magához veszi,esetleg találnak egy olyan pszichiátriai intézményt(nem kórház) ahol élhet,akkor kiengedik.A pszichiátriai osztály csak egy átmeneti megoldás,ott nem maradhtanak végleg az emberek.Persze ha mélyen a zsebébe nyúl valaki,akkor az orvos bármeddig benttartja.
2014. szept. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!