Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Benőtt körömmel ha kezd rajta...

Benőtt körömmel ha kezd rajta vadhús lenni érdemes még gyógypedikűröshöz menni? Vagy sebészet?

Figyelt kérdés
És ha sebészetre mennék, akkor pénteken hozzányúlnának? Merthogy akkor másnap nem tudnék kötéscserére menni..Munkából viszont nem hiányozhatok. :(
2014. szept. 8. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínüleg sebészet.Nekem is volt egy benőtt körmöm, lett is rajta egy bors nagyságú vadhús.Elmentem vele pedikűröshöz, de azt mondta hogy azt már sebésznek kell kezelni, mert ő csak a benőtt körmöt tudja, de a vadhússal nem tud mit kezdeni.

Szerintem megcsinálhatják pénteken.De lehet hogy időponthoz vagy valami ilyesmihez van kötve

2014. szept. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szia, a páromnak volt, de nem engedte, hogy a sebész levegye a körmét. Egy jó pedikűrös tud rajta segíteni és nem kell a körmöt eltávolítani.Ha leveszik soká és lehet, hogy csúnyán gyógyul.
2014. szept. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia,

Nekem egyszer már levették sebészi úton, ami nem volt túl kellemes, azóta (pont most) ugyanez történt velem, újra benőtt, már nagyon féltem, hogy orvoshoz kell menni, de így utsó variációként bekentem teran krémmel, és sebhintőporral, ami nagyon sokat segített. Nem múlt el teljesen, de alig fáj, az is csak néha, és úgy néz ki el fog múlni. Szerintem próbáld ki, mielőtt elmész dokihoz..

2014. szept. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat!


Tudom egyébként milyen a körömlevétel, volt már hozzá szerencsém talán olyan 2 éve. Azóta egyébként folyamatosan ez a problémám, pedig rendszeresen járok gyógypedikűröshöz.


A Tetran kenőcs nagyon jó, de most valahogy az sem akart hatni, azért estére még bekenem.

Szerda reggelre van időpontom a pedikűröshöz, addig valahogy ki kellene húznom, de nem tudom érdemes-e mert baromira fáj, tehát lehet egyszerűen már azért nem tudná megcsinálni, pedig én bírom a fájdalmat.


Egyébként ha sebészet is lesz belőle, azért necces mert dolgoznom kell, különben kirúgnak. Irodai munkám van, az nem gond, de valahogy el kellene majd jutnom a munkahelyre.

2014. szept. 8. 18:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is levették, kb. 3 hete, de nem kellett kötéscserére menne, csak még 1x megnézte, hogy lement-e a gyulladás, de nem másnap. Szóval ez sebészet! Otthon kellett kötéstcserélnem, egy lavor vízbe belezuttyantani a lábam, és szép lassan leázott a kötés, majd újra be kellett kenni betadine krémmel, és rá az új kötést.
2014. szept. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!