Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akkor be legyen adatva vagy...

@lm@ kérdése:

Akkor be legyen adatva vagy ne legyen beadatva a HPV elleni oltás?

Figyelt kérdés

Tudjátok,most az van,hogy a 7.-es lányoknak beadják ezt az oltást ingyen.Csak az a baj,hogy utánajártam ennek az interneten és sokan állítják hogy ez az oltás káros.Eleinte hülyeségnek tűnt,de aztán megtaláltam ezt,és mivel hitelesnek tűnik,aggódok.


www.vedooltas.com/hpv-mehnyakrak/hpv-tobbet-art-mint-hasznal.html



2014. szept. 10. 18:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az ezzel a gond, hogy a védőoltás csak 5 évig hatásos (a lányom orvosa mondta). Egy normális családi háttérrel rendelkező, normálisan nevelt 12 éves kislánynak talán épp hogy csak belecsúszik abba az öt évbe a szexuális aktivitás.
2014. szept. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

A nebáncsvirág egyesület ebben hisz,hogy minden védőoltás csak rossz lehet.

Gondolom Te is megkaptál minden védőoltást,mert ingyen kaptad és kötelezőnek mondták.Himlős se letél,szamárköhögésed sem lett ,és nem haltál bele. Napjainkban csak pár országban van ingyen oltás,a többiben fizetni kell.És elég jól elhanyagolják a szülők.És jéé,úrja van himló,meg torokgyík,meg tbc,meg minden más,még a feljett Németországban is. Unokahugom 20 évesen hpv vírussal fertőzőtt. Méhnyakrák előtti állapotban van. Állandó ellenőrzésre jár,hogy majd ne 30 évesen közöljék vele,hogy pá asszonyom,most kipakoljuk.

Ha 12 éves lányom lenne,én beadatnám.

De a Te döntésed.

2014. szept. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. #2-vel egyetértek, hogy nem nagyon veszíthetsz vele, ha beadatod. Az én lányom 15 éves, 90 ezer lenne a három oltás, amíg meg nem tudtam, hogy csak 5 évre ad védettséget, addig mindenképpen azt akartam, hogy megkapja, így viszont már jobban átgondoljuk. Ha meg is kapja, még néhány évet biztosan várunk.

Minden esetre az internet nem elsődlegesen megbízható hírforrás.

Nagy veszélyt biztosan nem hordoz, nem mernék kötelezően ajánlottá tenni ha így lenne.

2014. szept. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az orvosok véleménye erősen megoszlik a témában. Az én 2 nőgyógyász ismerősöm szerint nem szükséges beadatni (direkt nem a felesleges szót használtam), mert viszonylag kevés dolog ellen véd, fontosabb az éves HPV-vizsgálattal egybekötött rákszűrés 18-20 éves kortól, inaktív szexuális élet esetén.
2014. szept. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
13%

Teljesen fölösleges. Csakis a gyógyszergyárak és a gyógyszerlobbyk érdeke, másé nem.


Figyeljen oda a szexuális életére, ne váltogassa a partnereit, gumi nélkül a férjén kívül nem szeretkezzen senkivel, és járjon rákszűrésre. A többi úgyis a Természet dolga, semmit sem lehet ellene tenni.

2014. szept. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
4-es: talán aktívat akartál írni, nemde? Akinek inaktív a nemi élete (azaz nem él nemi életet), annak teljesen felesleges szűrésekre járni.
2014. szept. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
4 féle hpv vírus ellen véd,nem az összes ellen. a 3 oltás ad teljes védettséget.A teljes az nem 5 évet jelent.és még sehol nem olvastam,vagy hallottam ezt az 5 évet,csak itt.
2014. szept. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

19:25-ös!


Nem, jól írtam, inaktív, ugyanis méhnyakrák szüzeknél is kialakulhat, igaz ritka, de nem csak szexuális úton lehet elkapni a HPV-t, ami a legtöbb esetben a méhnyakrák okozója.

Az egyetemen kettő szűz ismerősöm is méhnyakrákban szenvedett.

2014. szept. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mindenki döntse el maga, hogy beadatja-e vagy nem. Ennyi felelősséget tudjon mindenki vállalni.
2014. szept. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%
Kedves kérdező! Ha aggódsz ( vagy fsol) az oltás miatt, ne adasd be. Mindig akad pár kételkedő, és ostoba módon még terjesztik is a félelmüket. Az egyik kedves ismerősöm épp most hunyt el, méhnyakrákban (+52). Pedig gondolom, szívesen beadatta volna az oltást ha tudja ezt.
2014. szept. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!