Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A pulzusszámnál hogy vannak...

A pulzusszámnál hogy vannak az értékek?

Figyelt kérdés

Mármint sosem értem, hogy egyszer van vmi 70/90 másszor meg 80/ vmennyi. nem értem. valaki el tudná magyarázni? és az értékek mitől függnek? és mennyi a normális?

A válaszokat előre is köszönöm!


2008. aug. 10. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
A pulzusszámra csak egy érték létezik, érverés/perc. 70 körül számít normálisnak, sportolóknál a 60-55 sem ritka.
2008. aug. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te a vérnyomásra gondolsz, nem a pulzusra. Vérnyomásnál két számot adnak meg pl 140/80. Az első szám jelenti a szisztolés nyomást, vagyis azt, amikor a szív összehúzódik, ilyenkor megnő a nyomás. Amikor elernyed, akkor értelemszerűen csökken a nyomás, ezt nevezzük diasztolés nyomásnak, ez a második szám. Meg szoktak még adni egy harmadik értéket, a pulzusszámot, ez azt jelenti, hogy a szív hányszor húzódik össze egy perc alatt.
2008. aug. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én most voltam dokinál, mert magas a pulzus számom. A pulzus szám 70-től 85-ig normális. A vérnyomást pedig életkortól teszik függővé, de általános, hogy lehetőleg 130/90-nél ne legyen magasabb, azaz hogy az első érték max. 130 körül, a második érték pedig max. 90 legyen, egyébként magas, illetve minden 100/70 alatti érték alacsony.
2008. aug. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Igen,a tökéletes vérnyomásérték,mint a könyvekben írva vagyon:120/80.
2008. aug. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
és 138/83 fölött veszélyes
2008. dec. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!