Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért veszélyes az, hogyha a...

Miért veszélyes az, hogyha a gyógyszer szedése mellé alkoholfogyasztás is társul? Mi történik ilyenkor?

Figyelt kérdés

2014. szept. 29. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem csak, hogy mind a ket szer a kozponti idegrendszerre is hathat, es ez okozhat problemat (akar kontroll vesztesig is, fugg a gyogyszertol es az adagoktol), hanem inkabb a maj tulterhelese a problema. Nem eleg, hogy le kell bontania a gyogyszert, meg az alkohollal is dolga van. Eszre sem veszed es kicsinal(hat)od a majad.
2014. szept. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mint tudjuk, a gyógyszerek lebontása a májban történik, az alkoholé szintén. Ilyenkor egyrészt a máj többszörös megterhelésnek (mérgezésnek) van alávetve, ami a májsejtek károsodásával jár. Másrészt az alkohol lebontásakor keletkező acetaldehid nagyon reakcióképes vegyület és a gyógyszerrel vagy annak lebontási termékeivel kémiailag reakcióba lép, aminek következtében kiszámíthatatlan biológiai hatású anyagok keletkeznek. Ezáltal gyakran a gyógyszer nem fejti ki megfelelő hatását ill. mérgezéses tünetek jelentkezhetnek.
2014. szept. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! : )
2014. okt. 2. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!