Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szívbillentyű műtét után...

Szívbillentyű műtét után mennyi ideig kell az intenzív osztályon maradni? És körülbelül mennyi idő a rehabilitáció?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok III. fokú aorta bill.elégtelenség miatt kell műteni..de még nem mondtak ezekről semmit. Csak azt, hogy leállítják a szívem műtét közben. Azt se mondták, hogy kell e majd gépi lélegeztetés szóval arról sem tudok semmit

2014. okt. 14. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen fogsz kapni egy hosszú tájékoztatót a műtét végrehajtásáról és az utána következő időszakról. Ezt alá is kell írnod, szóval nem fogják tudni megúszni a tájékoztatást, és mindent hallani fogsz (kell), ami téged érinthet.


A műtét egy nyitott szívműtét lesz, tehát megnyitják a mellkasodat. Utána egy külső motorra tesznek, ezt szív-tüdő rendszernek vagy extracorporalis (testen kívüli) keringésnek nevezik. Lélegeztetni fognak közben, mivel nagyon mélyen fogsz aludni, és légzésdepresszor (légzést elnyomó) fájdalomcsillapítókat adnak, és magát az altatót is gáz formájában kapod. Erre nem fogsz emlékezni, mert már aludni fogsz, amikor lélegeztetni kezdenek.


A szíved "megállítása" azt jelenti, hogy hűtéssel és gyógyszerekkel olyannyira lelassítják, hogy ne zavarja a szívsebészt a munkában. Értelemszerűen utána az aortádat megnyitják, és bevarrják a kis szerkezetet a billentyűid helyére, majd bezárják a sebeket. A műtéti technikát én sem ismerem (nem vagyok szívsebész), de ellenőrzik, hogy a billentyű megfelelően működik-e.


Utána néhány napig biztos intenzív osztályra kerülsz, de mivel fiatal vagy és ez egy tervezett műtét, valószínűleg nagyon hamar (talán már altatás után) abbahagyják a lélegeztetésedet, és elsősorban azért leszel intenzíven, hogy megfigyeljék, jól funkcionál-e a billentyű, nem vérzel-e, az altatásnak nincs valamilyen szövődménye, stb. Nyilván a műtét után sok mindenre kell figyelned, de ezt is elmondják majd.


Ameddig a vérhigító kezelésedet beállítják, addig szorosan megfigyelnek, ez néhány hét. A mellkasodon lévő vágás miatt hetekig a sebet is gondozni kell, egy darabig csak óvatosan fürödhetsz, gyógytornász megmutatja, hogyan mozoghatsz, milyen gyakorlatokat végezhetsz, és persze hogy mit nem csinálhatsz.

2014. okt. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyan ez volt tavaly, de ahogy elnézem mikor írtad ki, már rég túl lehetsz rajta mert én bő 1 évet vártam a műtétre.

Nálam annyi volt csak azért írom le mert hátha van aki kíváncsi rá. Na szóval úgy volt hogy műtét előtti nap reggel 8 kor be kellett mennem éhgyomorral, rögtön vérvétellel kezdték. Utána még volt 1-2 vizsgálat, már nem is emlékszem mi, mert eléggé paráztam. Majd fertőtlenítős fürdés este, aztán alvás. Másnap hajnali 5 kor ébresztés volt és 6 óra után indultak a műtétek, engem 7 óra után hívtak be az altató orvoshoz aki már adta is be a cuccokat, közben a szívsebésszel is váltottam pár mondatot aztán annyira gyors volt minden hogy már aludtam is.

A műtétem 2:42 percig tartott papír szerint, altatástól az intenzív osztálynak átadásáig. Rá nem sokkal később ébresztettek, de annyira kába voltam hogy az a jó fél nap teljesen kiesett, csak annyi maradt meg hogy sokszor matattak felettem, csipogott minden izé meg arra hogy bejöttek a szüleim, utána meg a barátnőm is bejött amiből kb 5 perc maradt meg, de több mint fél órát volt ott és beszélt hozzám. Akkor azért maradhatott eddig, mert a mellettem lévő ágyba hoztak műtét után egy beteget akit körbeálltak és közölték hogy a látogatók is maradjanak a helyükön mert összevissza rohangáltak ne akadályozzák egymást, tehát akkor a barátnőmnek a megengedett 10 perc helyett félórát adtak, meg annyi maradt meg bennem hogy estefelé kiszedték számból azt a légzőcsövet vagy mit és utána taknyom nyálam egybe volt szinte. Aztán másnap még ott voltam, harmadik nap délelőtt kerültem osztályra, ott 3 nap után az eredményeim jók lettek, mondták hogy döntsem el melyik rehabilitációs helyre akarok menni, és ha tudom intézzem el hogy ha van családtag vagy valaki aki autóval csak autóval eltudna vinni aznap akkor vigyen el mert a betegszállítás (Magyarország jobban teljesít ugye) kalap hoki. Így a barátnőm vitt el engem oda apámmal mert a barátnőm azt akarta hogy menjek Balatonfüredre mert nem sokkal messzebb van onnan a családi nyaralójuk így minden hétvégén lejött oda 3 éjszakára hogy többet lehessünk együtt. Rehabilitáció után még jó 4 hónap volt mire teljesen rendbejöttem minden téren.

2017. máj. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valaki van még itt aki át estt ilyenen?

Kérdező,hogy vagy azóta?

2021. máj. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!