Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvos választás így néz ki?

Háziorvos választás így néz ki?

Figyelt kérdés

Nemmrég BP-re költöztem és szeretnék bejelentkezni a házhoz tartozó háziorvoshoz. Ez annyiból áll, hogy kérek hozzá időpontot és megmondom neki, hogy hozzá szeretnék bejelentkezni? Eltud küldeni vagy biztosan választhatom?

Köszi a válaszokat!


2014. nov. 4. 08:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem így külön felesleges bejelentkezni, majd ha lesz valami bajod, elmész hozzá.
2014. nov. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
39%
Ha nincs budapesti bejelentett címed egyáltalán és nem vagy Pest megyei sem, akkor el fog küldeni.
2014. nov. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Odamész, megmondod, hogy hozzá szeretnél járni, és leadod a papírodat, amit az előző háziorvostól elhoztál. (Ha megvártam volna, hogy legyen valami bajom, amivel el akartam volna menni hozzá, ma sem "lenne háziorvosom", pedig úgy 12 éve lakunk itt. De legalább tudom hogy hívják, láttam egyszer és beszéltem vele 2 percet, úgyhogy van valami benyomásom róla.)
2014. nov. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Besétálsz az új bejelentett lakcímed szerinti háziorvoshoz, ha oda tartozol, akkor nem küldhet el, ő majd kikéri a régi háziorvostól a kartonodat.
2014. nov. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor ugye nem kell nekem kikérnem a papírjaimat? Elég messze lakom eredetileg és nem tervezek emiatt hazautazni. Van tartózkodási helyem.
2014. nov. 4. 08:56
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerubb, ha felhivod es megkerdezed, felvesz e a betegei koze, mi a tovabbi teendod. Amennyiben van a korzetebe szolo lakcimkartyad, koteles elfogadni es neki kell atkernie a papirjaidat is.
2014. nov. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy működött, hogy az új háziorvos írt nekem egy hivatalos papírt, melyben kikéri a régi háziorvostól a papírjaimat és vállalja, hogy a háziorvosom lesz a továbbiakban.

Elvileg ők ezt postán elintézik maguk között, de mivel én is vidéki vagyok/voltam, így a gyorsabb ügyintézés miatt én vittem haza a papírt és kiadták az addigi anyagaim. Elvittem az új dokihoz és ennyi.

De addig is el fog látni, nem lesz gond vele!

Csak szólj, hogy levelezzék le a dolgot! SŐT! Már internetnet is van a világon, így biztosan 1 nap alatt meglesz!

2014. nov. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2014. nov. 4. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!