Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ezt megteheti egy (házi) orvos?

Ezt megteheti egy (házi) orvos?

Figyelt kérdés

Az ideiglenes lakcímem körzetéhez tartozó háziorvoshoz látogattam el. Igazából nem kivizsgálás céljából, mert olyan egészségügyi problémám lehet, amihez szakorvos kellene, ezért gondoltam, miután megbeszéljük a problémámat, kapok egy beutalót vagy valami. Nos, az történt, hogy amint beléptem, megkérdeze, hogy mit akarok, esetleg táppénzes papírt, igazolást, mert azt ad, de nem vizsgál meg. Nem is mondtam neki ekkor még semmit, nem tudta, miért vagyok ott. Mondtam neki, hogy valószínűleg ételintoleranciám van, ezért jöttem. Azt mondta, hogy a könyökén jönnek ki az olyan betegek, mint én, keressek egy másik orvost, aki hajlandó fogadni, neki már így is túl sok betege van. Megkérdeztem, hogy amennyiben a saját körzetemhez tartozó orvos nem lát el, kit ajánl, erre azt felelte, hogy nemt tudja, keressek valaki mást.

Kérdezem én, hogy jogosan utasította el az ellátásomat? Kimondottan azért jelentkeztem ideiglenes lakcímre, hogy ha szükséges, kapjak orvosi ellátást. Mindenhol fogadtak eddig, csak a háziorvosnál nem. Ezek szerint betegen vidékre kell utaznom az ellátásért, vagy mi?

Köszönöm a válaszokat.



2014. nov. 18. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Szóval ha jól értem, nem ő a választott orvosod. Igen, akkor elküldhet, mert a saját betegeivel kell foglalkoznia elsősorban, persze ha haldokolnál és sürgős ellátásra lenne szükséged, az más kérdés.
2014. nov. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ő már akkor kijelentette, hogy nem fog megvizsgálni, amikor még azt sem tudta, miért vagyok ott. Mikor megkérdeztem, hogy azért elmondhatom-e a problémámat, azt mondta, hogy elmondhatom, de felesleges, mert akkor sem fog kivizsgálni. Innentől kezdve szerintem neki mindegy volt, hogy haldokló beteg vagyok-e vagy sem.
2014. nov. 19. 10:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem volt szabályos amit csinált, meg kellett volna vizsgálnia. Háziorvos köteles mindenkit ellátni, aki betéved hozzá, még ha nem is az ő praxisához tartozik. Ráadásul táppénzes papírt pont, hogy nem adhat, mivel azt csak attól kaphatsz, akihez le van adva a kartonod.
2015. jan. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, mint utólag egy orvostanhallgatótól megtudtam, hogy ha megtagadja az ellátást (ami egyébként nem volt jogos), akkor igazolást és táppénzes papírt sem adhat, ill. receptet sem írhat fel, egyébként utóbbit felírta.
2015. jan. 22. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!