Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A Margit kórház baba fejlődésn...

A Margit kórház baba fejlődésneurológiai kivizsgálásáról van tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Hétfőn kellene befeküdnünk 1 hétre, de sem a gyógytornász sem a védőnő nem érti hogy minek, szerintük a babám nagyon jól van. Lehetséges hogy csak azért hogy meglegyen a darabszám? Eddig nagyon bíztam kisbabám orvosaiban, de most kétségem támadt.

2014. nov. 27. 16:42
 1/6 anonim válasza:
Mi másfél hetet voltunk ott, mit szeretnél tudni?
2014. nov. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor ez sem igaz hogy csak 4 és fél nap az ottlét...Milyen vizsgálatok vannak, egyik sem fáj a babának? Éjjel nem lehet ott lenni babával azt tudom, de mennyire engedékenyek? Milyenek az ápolók, figyelnek a babákra? Hány babára van 1 ápoló? Milyen a mamaszoba? Milyenek a higiéniai körülmények, nem kapott el a babád semmit a kórházban? Volt értelme a bent fekvésnek és csinálod az ott tanultakat a babával?
2014. nov. 28. 09:41
 3/6 anonim válasza:

Nekünk is egy hetet mondtak, de nem csináltak meg egy(!) vizsgálatot, ezért bent kellett maradni. Szerintük nem volt rá idő. Mi hétvégére hazajöttünk, nem akarták, de nekem van itthon nagyobb gyerekem is, ezért nem maradtam, hétfő reggel mentünk vissza. Hétvégén nem csinálnak semmit. (Mondjuk én tudtam ,hogy nagy baja nincs a gyermekemnek, ha lett volna, ilyet nem kockáztatok.)

Volt, akinek tényleg egy hét, volt, akinek három hét, de ahhoz tényleg nagy bajnak kell lennie.

A vizsgálatok nem fájnak a babának, volt, amit alvás közben csinálnak, nem is érzi. A gyógytorna nem kellemes gondolom, de azért nem fáj. Jobban szeretik, ha nem mész a babával vizsgálatokra, én ragaszkodtam hozzá, és nem volt gond.

Az ápolónők és a gyógytornászok nagyon rendesek. Az ápolónők előtt le a kalappal, sehol sem láttam annyi szeretettel foglalkozni nővéreket gyerekekkel, mint ott. Az orvosok is normálisak, viszont a kommunikációjuk nem az igazi, nagyon kegyetlenül fogalmaznak sokszor, szerintem indokolatlanul ráijesztenek az anyukákra, ez pedig egy pár hete szült, "hormongőzös" anyukát érzékenyen tud érinteni. Talán azért csinálják, hogy biztosan komolyan vedd, de azért ennek lenne emberibb módja is.

Éjjel egyáltalán nem lehetsz bent a babával 11-6-ig, és délelőtt sem pár órát, de délelőtt engedékenyebbek, éjszaka nem. Nekünk összesen 1 gyakorlatot kellett (volna) csinálni miután hazajöttünk (feszes izomzaton kívül minden jó lett), én inkább kerestem egy Dévényest, az hasznosabb volt, ő olyan problémát is megoldott, amivel a kórházban nem foglalkoztak. Viszont amíg nem járt, havonta mentünk vissza kontrollra.

A gyerekosztályon a higiénia teljesen rendben volt. A mamaszoba két emelettel feljebb van, a sebészeten, 3 ágyasok. Ezek is rendben voltak, kopottak, de tiszták. Viszont a wc és a fürdő borzalmas, egy van, a folyosón.

2014. nov. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes választ! A dokival aki vizsgálta az ambuláns vizsgálaton a babám, nálunk is nagyon nyers volt empatikus készsége nulla. Nem értettem hogy mit beszél és amikor elkezdtem sírni, fogta és kiment szó nélkül...Nagyon kedves, mondhatom. Van, aki nem való emberek közé, nah...Más anyuka is panaszkodott rá.

Nekem is azt mondták hogy nem fájnak a vizsgálatok, de amint kiderült, vérvétel is lesz és szemvizsgálat is, hát egyik kellemetlenebb mint a másik...Az a gond, hogy nem hiszek az egészben én sem, a Dévény tornában hiszek, ezért feleslegesnek tartom az egész macerát, de azt sem akarom hogy rajtam múljon bármi a babám egészségével kapcsolatban, ezért befekszünk holnap. Az megnyugtató hogy az ápolónők odafigyelnek a babákra.

2014. nov. 30. 15:42
 5/6 anonim válasza:
Kitartást! :)
2014. nov. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Túl vagyunk rajta és kiderült hogy makk egészséges a babucim :-)A kórházi lét nagyon megterhelő lelkileg, főleg amikor közeleg az időpont, amikor kiderül a vizsgálatok eredménye. Sokszor szorult össze a szívem, mert van azért elég sok alkalom amikor nem lehettem a babámmal. A vizsgálatok mind nélkülem zajlottak, kivéve 1 db gyógytornát. Annak, aki esetleg befekszik a jövőben üzenem, hogy saját sterilizáló szettet és cumisüveget/ fejőszettet érdemes vinni, az ottani cumisüvegek a 70-es évekből valóak! Sok kedves ember dolgozik ott, de nem volt mindenki az. A jó rész az volt, hogy az anyukákkal jó csapat kovácsolódott össze.
2014. dec. 8. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!