Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Véglegesen leszázalékoltak...

Szamosparti kérdése:

Véglegesen leszázalékoltak "C2" minősítést kaptam. 41% egészségi, tehát 59% betegségi állapot. 56 éves vagyok,37 év munkaviszonnyal. Kérdésem az lenne, hogy fogják kiszámolni a rokkantsági ellátásomat?

Figyelt kérdés

Figyelembe veszik-e a 37 év munkaviszonyt,

vagy csak az utolsó 10 vagy 15 évet, vagy csak

a mostani munkahelyemen kapott átlagkeresetet,

abból is a Bruttót vagy a Nettót ?



2014. dec. 7. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi lennék. Én ezt találtam:

emmiugyfelszolgalat.gov.hu/download.php?docID=4424

2014. dec. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A jogosusltság tekintetében a 2011.évi CXCI tv 2 § (1)bek.az irányadó. A kérelem benyújtásakor nem lehet keresőtevékenységet folytatni, rendszeres pénzellátásban részesülni, és a kéreem benyújtását megelőző 5 évben kell 1095 nap biztosítotti jogviszony(Tb. tv. 5 § szerinti), ha ez nincs meg, akkor a 10 éven belüli 2555 nap, ha ez sincs meg, akkor az utolsó 15 éven belül a 3650 nap. A biztosítási időbe bele kell számolni a 2011.évi CXCI tv 2 § (2) bek. szerinti időket(pl. táppénz, stb). Az ellátás mértéke: C2-nél azt hiszem a törvény 12§ (1) a) pont az irányadó.

A kiszámítás alapja a tv. fogalommeghatározásában van:

"havi átlagjövedelem: a jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári évben (a továbbiakban: referencia-időszak) elért, pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelem (a továbbiakban: jövedelem) napi átlagának 30-szorosa; ha a jogosult a referencia-időszakban nem rendelkezik legalább 180 naptári napi jövedelemmel, a jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző 180 naptári napi jövedelem napi átlagának 30-szorosa; ha a jogosult ebben az időszakban, valamint a referencia-időszakban nem rendelkezik legalább 180 naptári napi jövedelemmel vagy egyáltalán nem rendelkezik jövedelemmel, a minimálbér összege; ha a jogosult amiatt nem rendelkezik 180 naptári napi jövedelemmel, mert a vizsgált időszakban vagy ennek egy részében táppénzben, baleseti táppénzben részesült, ha az számára kedvezőbb, a táppénzt, baleseti táppénzt megelőző 180 naptári napi jövedelmet kell figyelembe venni." üdv és kitartást!

2015. jan. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod, minden ugy történt ahogy leírtad.

Az utolsó munkában töltött egy évet vették figyelembe,

brutto átlagkereset 60%-át kaptam,de ehez valóban

kell az elmult 5 évből 1050 napot munkaviszonyban

tölteni. /hát ép hogy megvolt/ Ma már nem számít hány

évet dolgoztam, csak az az utolsó 1 év számít.

2015. febr. 15. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!