Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Középfülgyulladás, majd...

Középfülgyulladás, majd perforált dobhártya. Kell aggódnom?

Figyelt kérdés

Az egész a hétvégén kezdődött füldugulással, 23-án már fájt is. 24-én már a falat kapartam, akkor kezdtem el szedni a fájdalomcsillapítót és Zinnatot (antibiotikum).

25-én elmentem az ügyeletre, ahol mondta az orvos, hogy középfülgyulladásom van, és perforált (átlyukadt) a dobhártyám a váladéktól. Azt tanácsolta, hétfőn menjek fülészetre.

Azóta is szedem a Zinnatot, és fájdalomcsillapítónak Panadolt. Vigyáztam, hogy a fülemet ne érje víz, meleg sót is tettem rá, illetve be van dugva vattával, amit 1-2 óránként cserélek. A vattán sárgás folyadék van. A fájdalom már mondhatni enyhült,de még mindig erős, inkább éles most, korábban inkább feszült a fülem.

Ma reggel óta teljesen be van dugulva.

Hétfőn mindenféleképpen elmegyek a fülészetre.


A kérdéseim:

Mennyire kell aggódnom?

Mit fognak csinálni vele a fülészeten?

Már nem szükséges felszúrni?

Mikor múlik el a fájdalom?

Mikor gyógyul?


Persze, utólag rájöttem, hogy jobb lett volna felszúratni, de az ünnepek alatt nem tudtam elmenni.


(18 éves vagyok)



2014. dec. 27. 00:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Bele fognak nézni egy kis fémtölcséren át, az nekem eléggé fájt, mikor ilyenem volt, de voltam hozzá 10 éves, 18 évesen már jobban kell bírni, és hamar vége. Utána meg fogják gyógyítani. Számíts rá, hogy januárban már nem strandolhatsz.
2014. dec. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
"Számíts rá, hogy januárban már nem strandolhatsz." :D :D :D
2015. jan. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Na, mi volt?
2015. jan. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi vagyok, nekem is gondok vannak a fülemmel. :-\
2015. jan. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem fogok most strandolni :P


Hát elmentem akkor hétfőn a háziorvosomhoz, mert nem volt fülészet. Felírt antibiotikumot meg fülcseppet. Azt használtam egy hétig, viszonylag javult tőle a fülem.


Aztán tegnap elmentem a fülészetre, kicsit kitisztította, és adott egy erősebb antibiotikumot, meg egy másik fülcseppet, mert szerinte nagyon makacs ez a fertőzés és nem akar hatni a gyógyszer.


Már csak annyi bajom van, hogy nagyon ritkán belenyilal, meg kicsit félek, hogy mi lesz.

Szombaton kell visszamennem

2015. jan. 6. 16:51
 6/9 anonim válasza:
Ugyanezzel a problémával küszködöm. Második antibiotikumot szedek rá.. :( Neked mit írt fel másodjára? Nekem először Sumamed-et. Javult a füled?
2015. febr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Másodjára Fromilidot írt fel a háziorvos, az nem hatott. A fülészeten 500 mg-os Augmentin DUO-t kaptam, meg szemcseppet (nem fülcseppet) illetve beletekert vmi gézt, amit egy napig kellett benne hagyni. Szombatra rendbe jött a fülem, de még két hétig be kellett dugnom vattával mikor iskolába mentem a biztonság kedvéért. Már hajat is rendesen mosok és ma már zenét is mertem hallgatni vele, már semmi baja nincs szerencsére.

Szerintem a héten már neked is javulni fog, ha nem mindenféleképpen kérj erősebb antibiotikumot! Nekem is végül a nagyobb adag hatott.

Neked felszúrták, vagy kilyukadt, vagy megúsztad? :S

2015. febr. 6. 23:15
 8/9 anonim válasza:
Nem szúrták fel, hanem magától elkezdett gennyezni és sírtam már annyira fáj. Megint 500-as antibiotikumot szedek és most megint elmúlt a fájdalom, hallani még nem hallok rá, de remélem 1-2 hét és az is kezd majd renbe jönni.
2015. febr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ha magától elkezdett gennyezni az jó, akkor már 100 h nem is kell felszúrni. Nagyon fájdalmas dolog, az biztos :(

Eleinte még én sem hallottam rá semmit, de 2-3 nap múlva visszajött a hallásom

2015. febr. 7. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!